12 grudnia 2019 10:48

Za kulisami MŚ w Hachioji 2019: filmowo o pracy routesetterów na najważniejszej imprezie sezonu

Głównymi aktorami każdej imprezy są zawodnicy, ale są też aktorzy drugiego planu, tak naprawdę również ważni – routesetterzy. Reżyserzy widowiska. A jeśli to widowisko ma najwyższą rangę, poziom adrenaliny za główną sceną jest naprawdę wysoki.

(kadr z filmu Hachioji 2019: World Championship Routesetting)

***

Wyjątkowo trudne zadanie miała w tym roku ekipa routesetterów na Mistrzostwach Świata w Hachioji. Stawką było coś więcej niż tylko mistrzowskie medale – po raz pierwszy właśnie tu zawodnicy mieli szansę zdobyć kwalifikacje olimpijskie.

Jak napisać dobry scenariusz najważniejszej imprezy sezonu? Co jest kluczem do udanego spektaklu? Jak buduje się napięcie? Jak wyczuć, na ile stać tych najlepszych? Jak znaleźć równowagę w trudnościach problemów? Jak żmudna, a bywa że i niewdzięczna, jest praca routesetterów? Tych pytań jest mnóstwo, a na niektóre znajdziecie odpowiedź w filmie Mathieu Elie (produkcja Flathold) “Hachioji 2019: World Championship Routesetting” (o boulderowej stronie MŚ).

W filmie występują: Katja Vidmar, Manuel Hassler, Romain Cabessut, Gen Hirashima, Kensuke Hamada.

Manu Hassler, szef ekipy routesetterskiej na MŚ w Hachioji:

Zawsze staramy się przesuwać granice. To znaczy ja zawsze się staram. Myślę, że czasami robię to za mocno. Ale jeśli nie spróbujesz, nigdy się nie dowiesz, na co ich (zawodników) stać. Czasami po prostu musimy to zrobić(…).

Mistrzostwa Świata w Hachioji odbyły się w sierpniu tego roku. Podsumowanie całej imprezy znajdziecie TUTAJ.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum