11 grudnia 2019 11:10

Ubezpieczenie narciarskie – jak rozszyfrować umowę?

Zanim podpiszesz umowę, to pamiętaj, że dla doradcy ubezpieczeniowego liczy się czas. Chciałby jak najszybciej ją podpisać, a najlepiej, gdybyś Ty jej za długo nie czytał. Między innymi z tego powodu w dokumentach często pojawiają się różnego rodzaju skróty, które niewiele mówią przeciętnemu Kowalskiemu i sprawiają, że czuje on się nieco zagubiony.

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze skróty oraz ich rozwinięcie:

 • KL – Koszty Leczenia,
 • KR – Koszty Ratownictwa i Poszukiwań,
 • Ass – Assistance,
 • NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków,
 • OC – Odpowiedzialność Cywilna w życiu prywatnym,
 • BP – Bagaż Podróżny,
 • SS – Sprzęt Sportowy.
 • KL, KR i ASS – bez tego ubezpieczenie narciarskie nie ma sensu

Ubezpieczenie kosztów leczenia jest fundamentem każdej polisy sportowej oraz turystycznej. Bez tego typu ochrony sens istnienia ubezpieczeń przestaje istnieć. Pamiętaj, że większość zagranicznych kurortów, do których masz zamiar wybrać się na narty, jest położonych w małych miejscowościach. Oznacza to, że bardzo często w pobliżu nie ma publicznej placówki zdrowia, a tylko prywatne ośrodki. Nie pomoże Ci więc karta EKUZ. Tego typu koszty pokryje prywatne ubezpieczenie narciarskie. Wraz z pomocą przy opłaceniu usług medycznych możesz również liczyć na finansowanie ratownictwa oraz poszukiwań w górach. Dowiedz się więcej na: wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-narciarskie/

NNW, bo lepiej dmuchać na zimne

Pamiętaj, że to nie zawsze jest opcja, którą masz w standardzie. Sprawdź więc dokładnie OWU (Ogólne Warunki Umowy), ponieważ tam znajdują się informacje o wszystkich wykupionych pakietach. Jeśli podczas wyjazdu przydarzy Ci się wypadek lub zginiesz, ubezpieczyciel wypłaci Ci albo Twoim bliskim odszkodowanie, które pomoże sfinansować leczenie, rehabilitację, a nawet pogrzeb.

OC na wypadek, gdy Ty jesteś sprawcą

Jazda na nartach jest dosyć niebezpieczna, a na stoku zapełnionym ludźmi o różnym poziomie zaawansowania ryzyko znacznie wzrasta. Jeśli spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie, Twój ubezpieczyciel pomoże w zaspokojeniu ewentualnych roszczeń. Pamiętaj jednak o spisaniu z ofiarą niezbędnego porozumienia. Dzięki takiemu dokumentowi sprawa będzie mogła zostać rozpatrzona w sposób polubowny bez udziału sądu.

BP i SS, by przetrwać

Podczas podróży nietrudno o uszkodzenie, zagubienie, a nawet kradzież bagażu. Jeśli przydarzy Ci się jedna z takich sytuacji, możesz liczyć na zwrot kosztów, które poniesiesz, by móc przetrwać urlop. Niezwykle ważną kwestią jest jednak przedstawienie rachunków, ponieważ to one są dowodem uprawniającym Cię do wypłaty odszkodowania. Ochrona sprzętu bardzo często nie dotyczy też nart z wypożyczalni. Sprawdź to przed podpisaniem umowy. Jeśli interesuje Cię ubezpieczenie na narty w Polsce (więcej na wakacyjnapolisa.pl), sprawdź link.

Jak widzisz, ubezpieczenie narciarskie może stanowić bardzo dobrą alternatywę dla karty EKUZ i przynieść Ci o wiele lepszą ochronę na czas zimowego wyjazdu poza granice Polski. Zalecamy zainteresowanie się wykupieniem polisy jeszcze przed wyjazdem, by nie musieć tego robić na ostatnią chwilę. W końcu jak mówi przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony”.

Artykuł sponsorowany

Tagi: • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum