31 grudnia 2019 09:56

Trzeci Włoch na „Demencia Senil” 9a+. Tym razem Gabriele Moroni

Jak informuje magazyn Wogü, długo wyczekiwanym przejściem zamknął rok Gabriele Moroni. Włoch uporał się wreszcie z drogą Demencia Senil 9a+, którą atakował od wielu sezonów.

Gabriele Moroni na “Demencia Senil” 9a+

***

Tydzień temu Demencia Senil padła łupem Stefano Carnatiego. W rozpracowaniu krótkiego, bardzo palczastego i bardzo przewieszonego ekstremu sektora Laboratory w Margalefie pomagał mu właśnie Gabriele Moroni. Moroni znał bowiem drogę doskonale. Pierwsze przymiarki oddał już w sezonie 2014, w kolejnym był bardzo blisko sukcesu – ponoć kilkanaście razy spadał z ostatniego trudnego ruchu.

https://www.instagram.com/p/B6ulbY7IfJC/

A poniżej włoskie oblężenie drogi w 2015, wtedy bolesne przechwyty udało się połączyć w całość jedynie Stefano Ghisolfiemu:

Moroni jest trzecim Włochem na Demencia Senil, przed nim i Carnatim był jeszcze wspomniany Stefano Ghisolfi (nawiasem mówiąc, niezła końcówka roku w wykonaniu włoskich wspinaczy, dwa dni temu Ghisolfi wpiął się do łańcucha Stoking the Fire 9b w Santa Linya). Przejście Moroniego jest jednocześnie siódmym powtórzeniem. Linię, obitą w 2004 roku przez Jordiego Pou, pokonał jako pierwszy w 2009 Chris Sharma, niespełna rok później jako pierwszy powtórzył Iker Pou.

Brunka
źródło: woguclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum