5 grudnia 2019 09:46

Scout Drytool Cup na otwarcie sezonu

Już za nie całe dwa tygodnie miłośnicy drytoolingu spotkają się podczas Scout Drytool Cup w Częstochowie, będzie to pierwsza eliminacja cyklu pucharowego w tym sezonie.

14 grudnia rusza cykl zawodów Pucharu Polski w Drytoolingu. W tym roku wyjątkowo wcześnie udało się zorganizować zawody kojarzone raczej z zimową aurą. Wszystko dzięki temu, że impreza odbędzie się w hali.

Scout Drytool Cup to pierwsze w Polsce zawody drytoolowe tej rangi rozgrywane na sztucznym obiekcie. Pod względem sportowym i logistycznym ich przebieg będzie zbliżony do tego, co znamy z Pucharu Świata w tej dyscyplinie. Rozegranie zawodów na sztucznym obiekcie zapewni stałe warunki dla wszystkich zawodników oraz umożliwi precyzyjne sędziowanie. Wydatnie też zwiększa to bezpieczeństwo zawodników i asekurantów.

Zawody zostaną rozegrane w oparciu o reguły znacznie rozbudowane w stosunku do pozostałych imprez cyklu. Wspinanie przebiegać będzie w dwóch turach, eliminacyjnej i finałowej, z zachowaniem odrębnych klasyfikacji dla dziewczyn i chłopaków. W każdej z nich obowiązywać będą limity czasu na przejście dróg, a punktowanie oparte będzie o ilość wpinek i osiągniętych chwytów. Zawodnicy podczas eliminacji wspinać będą się w stylu Flash, natomiast w finałach będzie obowiązywał On Sight.

Drogi poprowadzone będą po profesjonalnych chwytach drytoolowych, znanych z zawodów Pucharu Świata. Za stronę sportową imprezy odpowiada Olga Kosek. Nasza najlepsza zawodniczka w tej dyscyplinie ułoży wszystkie drogi i będzie przewodzić zespołowi sędziowskiemu.

Ze względu na ograniczoną ilość liczbę na listach startowych organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zgłaszania się. Można to zrobić na facebookowym profilu imprezy.

Impreza w Częstochowie, jak i kolejne ujęte w cyklu Pucharu Polski w Drytoolingu, rozgrywane są pod patronatem Polskiego Związku Alpinizmu.

Informacja prasowa

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum