10 grudnia 2019 15:08

Rozpoczęcie sezonu skitourowego. Zapraszamy 14 grudnia do Kuźnic!

Skitouring to Wasza pasja? Jeździcie na nartach lub snowboardzie? A może po prostu kochacie góry? Jeśli tak, to koniecznie pojawcie się w najbliższą sobotę (14 grudnia) w Kuźnicach!

Organizatorzy – Skitourowe Zakopane, Moutain Explorers Zakopane oraz Gościniec Kuźnice – przygotowali na tą wyjątkową okoliczność szereg atrakcji: wycieczki górskie, ciekawe prelekcje, projekcje filmów narciarskich i górskich, warsztaty z serwisowania sprzętu oraz skitourowe apres-ski z prawdziwego zdarzenia!

Póki co zima w Tatrach nie jest zbyt łaskawa, w związku z czym pierwotny harmonogram imprezy musiał ulec zmianie. Początkowy program zakładał przeprowadzenie dwóch wycieczek skitourowych o różnym stopniu trudności, jednak ze względu na niewystarczającą ilość śniegu zostały one zamienione na wycieczki piesze w grupach o dwóch poziomach zaawansowania – Grupa Familijna (wycieczka na Halę Kondratową) oraz Grupa Szturmowa (wycieczka na Giewont lub Kopę Kondracką). Mimo braku śniegu impreza ta będzie świetną okazją do spotkania w gronie osób, dla których góry, narty i skitouring są prawdziwą pasją

Wszystkie elementy programu są całkowicie darmowe!

(fot. materiały prasowe)

Szczegółowy program imprezy

 • 8:00 – spotkanie grupy idącej na Kopę Kondracką/Giewont. Grupa zbierze się przy wejściu do wypożyczalni
  Mountain Explorers. Wymagane są raki i czekan – sprzęt będzie można wypożyczyć w Mountain Explorers ze zniżką 50%;
 • 8:20 – wyjście pierwszej grupy;
 • 9:00 – spotkanie grupy idącej na Halę Kondratową/Giewont. Spotykamy się przy wejściu do restauracji Gościniec
  Kuźnice. Zalecane są raczki;
 • 9:20 – wyjście drugiej grupy.

Podane trasy są przykładowe, przewodnik w dniu wycieczki zadecyduje o jej ostatecznym charakterze, w zależności od warunków pogodowych. Wycieczki są darmowe, natomiast należy się na nie zarejestrować pod tym adresem.

 • 14:00 – przewidywany czas powrotu grupy z Hali Kondratowej;
 • 15:00 – przewidywany czas powrotu grupy z Kopy Kondrackiej/Giewontu;
 • 16:00 – 17:00 – wykład Wojciecha Szatkowskiego (Skitourowe Zakopane) o Mariuszu Zaruskim – założycielu TOPR, wybitnym skitourowcu oraz projekcja unikatowego filmu o Zaruskim w budynku Mountain Explorers;
 • 17:00 – 18:00 – warsztaty z przygotowania sprzętu narciarskiego z Jackiem Nikilińskim (Holmenkol) w budynku Mountain Explorers;
 • 16:00 – 20:00 – projekcje filmów górskich dzięki współpracy ze Spotkaniami z Filmem Górskim – w budynku TPN (ul. Kuźnice 1). Wyświetlane dokumenty poruszają tematykę gór i narciarstwa. Część z nich zdobyła nagrody na tegorocznym festiwalu:
  – SEARCHING FOR GOLD, Reż. Johannes Hoffmann, Austria 2017, 23 min
  – THE SPIRIT OF FLATNESS, reż. Paweł Jaworski, Polska, 25 min
  – TRASY NARCIARSKIE W KRAJOBRAZIE KULTUROWYM, reż. Hanno Mackowitz, Austria 2017, 12 min
  – ZEW WYSOKOŚCI, reż. Rastislav Hatiar, Słowacja 2018, 64 min
  – THRILLER DOKUMENTALNY, reż. Michał Bielawski, Polska, 74 min
  – AARON DUROGATI, reż. Matteo Vettorel, Damiano Levati,  Włochy 2018, 30 min
 • 15:00 – 22:00 – „Apres Ski-tour” czyli poczęstunek i napitek w Gościńcu Kuźnice, wspólne rozmowy i zabawa w towarzystwie ludzi połączonych pasją.

Więcej informacji TUTAJ.

Nie może Was zabraknąć 14 grudnia w Kuźnicach! Do zobaczenia!

Partnerami wydarzenia są: Spotkania z Filmem Górskim, Wspinanie.pl, Skionline.pl, Tygodnik Podhalański, Outdoor Magazine i Infogram.

Organizatorzy
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum