24 grudnia 2019 07:38

„Rozmowy o Evereście” – będzie nowe wydanie na 40. rocznicę

Agora celnie wybiera tytuły do swojej górskiej serii. Parę dni temu pisaliśmy o zapowiadanej książce Elisabeth Revol, dzisiaj możemy poinformować o planach wydawnictwa związanych z nadciągającą okrągłą rocznicą pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest. Mowa o nowym, poszerzonym wydaniu „Rozmów o Evereście”.

„Rozmowy o Evereście”, Jacek Żakowski, Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy, 2019

„Rozmowy o Evereście”, Jacek Żakowski, Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy, 2019

17 lutego 1980 roku wszystkie agencje świata podały wiadomość: “Polacy jako pierwsi osiągnęli zimą najwyższy punkt kuli ziemskiej.” Niespełna trzydziestoletni wówczas Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy jako pierwsi ludzie w historii zdobyli zimą ośmiotysięcznik i to od razu najwyższy, dając początek nowej epoce w dziejach himalaizmu. To właśnie wtedy polskich wspinaczy zaczęto nazywać mianem Lodowych Wojowników. Nigdy wcześniej w historii polskiego alpinizmu żadna wyprawa nie cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem jak ta – zimowa wyprawa na Mount Everest.

Utrwalony na taśmie ponad trzydziestogodzinny wywiad świeżo upieczonego wówczas absolwenta dziennikarstwa Jacka Żakowskiego z Krzysztofem Wielickim i Leszkiem Cichym jest absolutnie unikatowym materiałem, zapisem szczerych i pełnych emocji opowieści o wyprawie, o ludziach, górach i niezwykłych czasach, w jakich przyszło im żyć. Przelany na papier stanowi pasjonującą lekturę, która trafiła do rąk czytelników po raz pierwszy w 1982 roku. Obecne wydanie uzupełnione jest o dodatkowy rozdział, w którym cała trójka po czterdziestu latach ponownie powraca we wspomnieniach na szczyt Mount Everestu.

Premiera książki jest planowana na 29 stycznia 2020. Zostanie wydana pod patronatem serwisu wspinanie.pl.

Ofertę dostępnych na rynku książek Agory poświęconych górskiej tematyce znajdziecie w księgarni wspinanie.pl. Warto zwrócić uwagę na najnowszą biografię Krzysztofa Wielickiego.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum