20 grudnia 2019 08:14

Revol i „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” – już w styczniu

Wydawnictwo Agora z konsekwencją prowadzi dział literatury górskiej. Oferuje już 15 pozycji ważnych tytułów i zapowiada kolejny. Tym razem to książka, na którą zapewne czeka wielu Czytelników. Mowa o „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” autorstwa Elizabeth Revol.

„Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat”, Elizabeth Revol, 2020

„Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat”, Elizabeth Revol, 2020

W wydawniczej zapowiedzi książki czytamy:

Poruszająca opowieść Elizabeth Revol w dwa lata po tragicznych wydarzeniach pod Nanga Parbat. Dramacie, który wydarzył się na oczach milionów internautów.

W styczniu 2018 roku Tomasz Mackiewicz (Czapkins) i Elisabeth Revol zdobyli Nanga Parbat. W drodze powrotnej Czapkinsa dopadła choroba wysokościowa. Revol pomogła mu zejść do około 800 m. poniżej szczytu, gdzie pozostał na zawsze. Jest mi zimno, chcę odpocząć – miał powiedzieć w ostatnich słowach, które wspomina Francuzka. Ocalała dzięki brawurowej akcji ratowniczej himalaistów spod K2 – Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubki i Piotra Tomali.

Revol po raz pierwszy tak szczegółowo i do bólu szczerze konfrontuje się z własną traumą i emocjami. Pisze o tym, jak pisanie pomogło jej przetrwać i jak poradziła sobie z traumą za pomocą terapii oraz uniknęła amputacji odmrożonych rąk i stóp, a także o tym jak dramat na Nanga Parbat zmienił jej podejście do wspinaczki. Podążam w stronę fascynacji i kontemplacji zamiast wyczynu – mówiła w wywiadach po francuskiej premierze swojej książki.

Premiera książki, która oryginalnie ukazała się w języku francuskim, jest planowana na 22 stycznia 2020. Zostanie wydana pod patronatem serwisu wspinanie.pl.

Ofertę dostępnych na rynku książek Agory poświęconych górskiej tematyce znajdziecie w księgarni wspinanie.pl. Warto zwrócić uwagę na najnowszą, biografię Krzysztofa Wielickiego:

„Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało”, 2019

„Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało”, 2019
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum