3 grudnia 2019 05:17

Ratownicy Grupy Jurajskiej GOPR zbierają na bazę w Podlesicach

Trwa akcja, której celem jest zebranie środków na rozbudowę stacji ratowniczej GOPR w Podlesicach.

Wizualizacja projektu budynku Grupy Jurajskiej GOPR w Podlesicach

Wizualizacja projektu budynku Grupy Jurajskiej GOPR w Podlesicach

Ratownicy piszą:

Na co dzień pracujemy jako lekarze, budowlańcy, nauczyciele czy handlowcy. Po godzinach zmieniamy swoją pracę na pasję. Pasję do ratowania życia!

Od 20 lat czuwamy nad bezpieczeństwem innych na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Spotykamy się z niebezpiecznymi sytuacjami na jurajskich ostańcach, w jaskiniach czy ruinach zamków. Pilnujemy, aby zawsze dotrzeć na czas do potrzebujących i udzielić im jak najszybszej pomocy.

Jednak nasza praca wymaga wielu wyrzeczeń. Ciągły rozwój, szkolenia – wszystko to, żeby poszerzać swoje umiejętności, zdobywać nową wiedzę i radzić sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Pomimo wielu zmagań, nie jesteśmy w stanie pominąć wielu kwestii bezpieczeństwa, dlatego tym razem to my potrzebujemy Waszej pomocy.

Planujemy poszerzyć naszą przestrzeń, która umożliwi nam odtworzyć sytuacji z miejsc, do których jeździmy na akcje ratunkowe. Rozbudowa stacji ratowniczej da nam szansę na podjęcie działań, które pomogą nam stawić czoło problemom, które możemy spotkać podczas akcji ratunkowych. Będziemy Wam ogromnie wdzięczni za najmniejszą nawet pomoc. Zbudujmy razem miejsce, które pozwoli nam jeszcze skuteczniej ratować życie!

Ratowników wspierać na chcepomagac.org.

Grupa Jurajska GOPR to: 50 ratowników kandydatów, 100 ratowników górskich, 30 000 godzin społecznych wypracowanych w ramach organizacji, również w dni wolne od pracy i święta. Cykl szkolenia ratownika Górskiego w Grupie Jurajskiej trwa minimum 3 lata, podczas których, kandydat na ratownika musi wykazać się umiejętnościami, wytrwałością oraz dużym zaangażowaniem. Staramy się tworzyć optymalne warunki do szkoleń, od tego zależy jakość naszych działań. Wspierając naszą inicjatywę, pomagasz nam ratować !!!
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Baza w POdlesicach [11]
    Dzień dobry, trzeba tu wsPOmnieć, że pierwszym,który POstanowił rozPrOpagować te…

    3-12-2019
    SPLech