Po finałach mężczyzn w Tuluzie – wyniki

Wczorajsze finały w Tuluzie były w zasadzie formalnością, bo już w czwartek wyłoniono szczęśliwą szóstkę, która pojedzie w przyszłym roku na Igrzyska w Tokio. Niemniej wczorajsze zawody pokazały po raz kolejny, kto jest potęgą w kombinacji.

Adam Ondra, Kokoro Fujii i Meichi Narasaki (fot. René Oberkirch / IFSC)

***

Adam Ondra może odetchnąć. Zrobił to, co powinien zrobić już podczas ostatnich mistrzostw świata, tyle że wtedy miał pecha. Wczoraj zajął w finale 2. miejsce. Ze względu na problemy ze zdrowiem czasówki zupełnie odpuścił, odpuściłby pewnie całe sobotnie zawody, ale – jak sam przyznał –  nie był w 100% pewny awansu w przypadku zajęcia 8. miejsca. Wygląda to, że sami zawodnicy gubią w zasadach przyznawania kwalifikacji i wolą dmuchać na zimne.

Pierwsze i trzecie miejsce zajęli świetni jak zawsze Japończycy. Wygrał Kokoro Fujii, trzeci był Meichi Narasaki. Tyle że wygrana Fujii wcale nie daje mu awansu olimpijskiego…

Wyniki z wczorajszych finałów:

I szczęśliwa szóstka z awansem olimpijskim:

  1. Adam Ondra (Czechy)
  2. YuFei Pan (Chiny)
  3. Alberto Ginés Lopez (Hiszpania)
  4. Jan Hojer (Niemcy)
  5. Bassa Mawem (Francja)
  6. Nathaniel Coleman (USA)

***

Dziś w Tuluzie finały kobiet. Znamy już piątkę zawodniczek, które mają zagwarantowany bilet do Tokio. Natomiast o kwalifikację walczyć będą między sobą dwie Słowenki, Luka Rakovec i Mia Krampl.

Niedziela, 1 grudnia

14.00: finał na czas
14.45: finał w boulderingu
16.40: finał w prowadzeniu

Na relacje zapraszamy na specjalną stronę wspinanie.pl.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum