18 grudnia 2019 09:30

W Podlesicach powstaje „Core” VI.7: drogę otwiera Łukasz Dudek, w swoim ulubionym stylu

Kto by pomyślał, że na Jurze powstanie w tym roku jeszcze jakaś trudna nowość (wcale niepowiedziane, że ostatnia). O taką postarał się Łukasz Dudek (KW Częstochowa), który wykorzystał warun i wstawił się podlesicki w projekt, na Koniu (Biblioteka). Efekt? Kolejny jurajski ekstrem – Core VI.7, zrobiony w preferowanym ostatnio przez Łukasza stylu.

Powyżej film z przejścia, a w komentarzu do niego Łukasz pisze:

Warun trwa w najlepsze. Udało się odhaczyć projekt obity przez Jacka Matuszka prawie 10 lat temu. Nowość to Core sąsiadujący z Chuckiem. Na trudności składa się ciekawy kilkuruchowy bulder w najbardziej przewieszonej części skały. Proponowana wycena VI.7. Prowadzenie w moim ulubionym w ostatnim czasie stylu :-).

Core sąsiaduje z Chuckiem VI.6/6+ bezpośrednio od lewej (pierwsze przejście Chucka należy także do Łukasza, 2013 r.). Obie drogi kończą się w tym samym stanowisku. Oryginalnie Core miał startować ryską, ale później Jacek zorientował się że można linię udoskonalić i wbił dwa przeloty na prostowaniu, bardziej po prawej.

Poniżej kilka zdjęć Łukasza z listopadowych prób na drodze, autorem zdjęć jest Piotrek Deska.

Łukasz na drodze „Core” VI.7, próby (fot. Piotrek Deska Outdoor Photography)

(fot. Piotrek Deska Outdoor Photography)

(fot. Piotrek Deska Outdoor Photography)

***

Łukasz coraz częściej radzi sobie bez asekuranta, i chyba coraz bardziej mu się to podoba :). To właśnie za samotne przejście Tortour 8c w austriackim paśmie Hochschwab Gebirge otrzymał na ostatnim KFG Krakow Mountain Award, czyli Krakowską Nagrodę Górską (za wyczyn roku).

Łukasz Dudek odbiera nagrodę na KFG (fot. Adam Kokot / KFG)

Także niedawno, w listopadzie, tym razem nie solo, otworzył w Czarnorzekach (Podkarpacie) linię Utyje szarańcza VI.8, aspirującą do najtrudniejszej drogi w rodzimych piaskowcu.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum