7 grudnia 2019 08:19

Juniorzy wspinali się na zgrupowaniu kadry w Margalefie

W dniach 23- 30 listopada odbyło się zgrupowanie kadry juniorów PZA we wspinaczce skalnej. Nasi najlepsi juniorzy spędzili tym razem tydzień w Margalefie. Sztab szkoleniowy nie uległ zmianie w stosunku do lat ubiegłych i po raz kolejny kadrę poprowadzili Łukasz Dębowski oraz Mateusz Haładaj.

Juniorzy na zgrupowaniu w Margalefie (fot. Mateusz Haładaj)

W zgrupowaniu wzięli udział Maja Rudka, Natalia Fajfer, Grzegorz Łyko, Kostek Sobański, Martyna Szymańska, Piotr Niźnik oraz Martyna Ciechanowska. Pierwszy dzień spędziliśmy na sektorze Cabernet, gdzie przeprowadziliśmy rozruch na drogach w przedziale 7a-7b+, które wszyscy zawodnicy bez większych problemów pokonywali OS. Drugi dzień wspinaliśmy się na sektorze Raco de Espadelles, niestety bardzo wysoka temperatura sprawiła, że pomimo wstępnego rozpoznania trudniejszych projektów, postanowiliśmy, że dalsza działalność w tym sektorze nie ma sensu.

(fot. Mateusz Haładaj)

Piotr Niźnik (fot. Mateusz Haładaj)

Kolejne cztery dni wspinaliśmy się na w sektorze Finestra, który dzięki północnej wystawie gwarantował dobre warunki. Najlepsze przejście wyjazdu należało do Piotra Niźnika, który pokonał drogę Nina Mala 8b RP. Kolejnym celem była droga El Fustigador 8a+, którą zrobili Grzesiek Łyko, Kostek Sobański oraz Piotrek Niźnik. Spośród dziewcząt najlepszy wynik osiągnęła Martyna Szymańska, prowadząc drogę Aeroplastica 7c+ RP.

Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Łukasz Dębowski
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum