6 grudnia 2019 10:41

“Jak nie poprowadzić VI.4” i “Fenomenologia leszcza” na 17. KFG

Tegoroczna obecność Akademii Wspinania Mazda na Krakowskim Festiwalu Górskim została poszerzona do dwóch prelekcji – wykładów, które traktują o bardzo szeroko pojętej logistyce naszego wspinania.

Pierwszy z nich, opatrzony wiecznie roboczym tytułem “Jak nie poprowadzić VI.4”, skupia uwagę prelegenta oraz słuchacza na relacji pomiędzy treningiem a skalnym wyczynem. Przygotowując ten materiał analizowaliśmy powszechne a osobliwe zjawisko – mianowicie większość z nas podchodzi do wspinaczki w skale w sposób dalece mniej racjonalny niż do panelowego treningu. Nawet osoby posiadające niemałą wiedzę o funkcjonowaniu ciała wspinacza, jadąc w teren zdają się pozostawiać ją w domu; zachowują się trochę jak małe dzieci, które chcą spróbować wszystkiego, ale nie skupiają się na niczym. O tym będziemy mówić w piątek.

Występ sobotni jest zatytułowany bardziej smakowicie: “Fenomenologia leszcza”. Kim jest leszcz – to wie z grubsza każdy, co to jednakże znaczy “fenomenologia”? Cóż, nie miejsce tu na roztrząsanie zawiłości filozofii, niech więc do czasu wykładu Czytelnik i Słuchacz zadowolą się cytatem z najwybitniejszego fenomenologa w historii – Martina Heideggera:

UWAGA: to nie są żarty, cytat jest autentyczny…

Bytem, którego analiza stanowi tu nasze zadanie, jesteśmy zawsze my sami. Bycie tego bytu jest zawsze moje. W swoim byciu, byt ten odnosi się do własnego bycia. Jako byt o tym byciu jest on zdany na własne bycie.

Reszta na KFG ;-).

Piątek 6 grudnia, godz. 17.10-18.10, ICE Kraków, Sala konferencyjna S4b
Niedziela 8 grudnia, godz. 12.45-14.15,
Uniwersytet Ekonomiczny, sala nr 8

Zapraszają
Andrzej Mecherzyński-Wiktor i Marcin Kopciński
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum