3 grudnia 2019 13:04

17. KFG: o międzynarodowych produkcjach i spotkaniach z ich twórcami

Już za dwa dni startujemy z 17. Krakowskim Festiwalem Górskim! Począwszy od czwartku będziecie mogli oglądać na dużym festiwalowym ekranie wspaniałe górskie filmy. Kilka słów o zagranicznych produkcjach, biorących udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowym, i o spotkaniach z ich twórcami.

***

Filmowa uczta rozpocznie się 5 grudnia w Kinie Kijów – zapraszamy  o godzinie 19.00 na blisko czterogodzinny maraton, a w nim:

  • Manaslu, reż. Gerald Salmina
  • United States of Joe’s, reż. Peter Mortimer and Nick Rosen (film z cyklu Reel Rock 14)
  • Narcis, Elias Elhardt, Alexander Tank
  • Super Frenchie, reż. Chase Ogden

W piątek 6 grudnia przenosimy się do nowoczesnego centrum ICE Kraków. Tak, tak, po raz pierwszy w historii festiwalu :). Tu także czekać na Was będzie solidna porcja filmów. Co więcej, niektóre projekcje uświetnią swoją obecnością twórcy lub bohaterowie dokumentów.

I tak na przykład słowo wstępu do filmu Rotpunkt (reż. Ken Etzel, Chelsea Jolly), portretującego jednego z najlepszych współczesnych wspinaczy skalnych Alexa Megosa, wygłosi Norbert Sandner – ważna postać Frankenjury lat 80. XX w., przyjaciel Wolfganga Güllicha. Godz. 17:20-18:25, ICE Kraków.

 

Z kolei bonusem do filmu Allein (reż. Fritz Walter), reportażu z samotnej, trwającej blisko miesiąc wyprawy na Grenlandię, będzie spotkanie z Robertem Jasperem. Godz. 19:55-20:25, ICE Kraków.

W piątek pokażemy między innymi także Spectre Expedition – To the End of the Earth w reżyserii Alastaira Lee i Leo Houldinga. I uwaga: Alastair Lee będzie naszym gościem w sobotę 7 grudnia. Opowie o pracy nad dokumentem Climbing Blind – niesamowitej historii niewidomego wspinacza Jessego Duftona. Pokaz filmu i spotkanie z reżyserem godz. 17.35-18.55, Uniwersytet Ekonomiczny.

Także w sobotę na Uniwersytecie Ekonomicznym będziecie mieli okazję obejrzeć film The Trilogy i spotkać się jego twórcą, Tommym Joycem. Reżyser rejestruje zmagania Sashy DiGiulian w Górach Skalistych. Godz. 14.30-15.20.

***

To tylko wybrane pokazy międzynarodowych produkcji, w sumie – w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmowego – pokażemy aż 22 filmy (plus 2 polskie). Część z nich właśnie na KFG będzie miała polską premierę.

Wszystko o 17. Krakowskim Festiwalu Górskim, w tym szczegółowy program, znajdziecie na stronie kfg.pl.

Zaglądajcie także na www.facebook.com/FestiwalGorski.

Czekamy na Was w dniach 5-8 grudnia!

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum