6 listopada 2019 12:38

Znów popisowe przejście Seba Bouina. Pada “De battre mon cœur s’est arrêté” 9a

Choćby dla samego zdjęcia warto napisać o kolejnym przejściu Sébastiena Bouina. A chodzi o drogę De battre mon cœur s’est arrêté 9a w Rodellarze. Długą, piękną i trudną – czyli coś w sam raz dla Francuza.

Francuz na “De battre mon cœur s’est arrêté” 9a (fot. Julia Cassou Photography)

Trudno o bardziej fotogeniczne miejsce w Rodellarze niż sektor Piscineta. A Seb Bouin świetnie się w malownicze kadry Piscinety wkomponowuje. To właśnie tu biegnie De battre mon cœur s’est arrêté, nowy nabytek Francuza. Znów pod 60 metrów długości, a żeby nie było za łatwo, jeszcze kilka wyróżniających się boulderowych miejsc. Linię obił przed 10 laty Serge Casteran, a pomagał mu Dani Andrada. I to właśnie do Andrady należy pierwsze przejście z 2017 roku. Hiszpan wycenił drogę na 9a/a+. Bouin, do którego należy dopiero pierwsze powtórzenie, dał 9a. Ale odłóżmy wycenę na bok. Francuz pisze:

Droga ma około 60 metrów i nazwa jest zdecydowanie właściwa. Pierwszego dnia spadłem z ostatniego ruchu, ponieważ nie sprawdziłem dobrze końcówki, i nie zauważyłem chwytu…  Jednak z przyjemnością znów poszedłem na drogę(…).

Piscineta była areną popisu Bouina już na początku pobytu w Rodellarze. Otworzył wówczas drogę Detectives (projekt Sharmy i Andrady), którą zachwalał jako najlepszą 9a Rodellarze. Później dołożył jeszcze pierwsze powtórzenie tegorocznej Patanics 9b (według Francuza 9a+) w Ventanasach autorstwa Jorge Díaza-Rullo.

***

A poniżej próbka możliwości Francuza – Hiszpania z początku sezonu:

Brunka
źródło: planetgrimpe.com, FB S. Bouin
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum