14 listopada 2019 11:21

Zajmij bezpieczne stanowisko! KW Kraków zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym

Wspinasz się w górach? Dobrze znasz dylemat: “wpiąć się, wzmocnić czy założyć swoje”? Klub Wysokogórski Kraków zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym i jednocześnie dyskusji na temat bezpieczeństwa w górach.

(fot. KW Kraków)

Ocena punktów asekuracyjnych i napotkanych stanowisk zawsze jest tematem gorącej dyskusji wśród  klubowych wspinaczy.

Michał Semow z Klubu Wysokogórskiego Kraków:

Zainspirowani tą wymianą doświadczeń, opisów zastanych punktów asekuracyjnych, które często bywają wątpliwej jakości, zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym.

Zdjęcia zostaną wykorzystane w dyskusji i analizach dotyczących bezpieczeństwa w górach, a zwycięzcy otrzymają zniżki na kursy z oferty Szkoły Alpinizmu KW Kraków.

Poprzez konkurs, zebranie galerii zdjęć stanowisk niebezpiecznych bądź z innego względu interesujących, klub chce zwrócić uwagę na szczególne znaczenie stanowisk dla bezpieczeństwa zespołu wspinaczkowego. Wypadki wyrwania stanowisk są coraz rzadsze, ciągle do nich dochodzi mimo istotnego postępu w zakresie dostępności sprzętu służącego do asekuracji własnej. Z zastanych układów punktów asekuracyjnych korzystamy chętnie, oszczędzając w ten sposób czas. Na ile jesteśmy w stanie ocenić ich solidność? Warto zadawać sobie to pytanie za każdym razem, gdy natrafiamy na istniejące stanowisko.

Szczegółowe informacje na temat konkursu

Ogłoszenie wyników 5 grudnia 2019 r. na stronie Szkoły Alpinizmu oraz profilu FB.

KW Kraków

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Bezpieczne stanowisko [8]
    Świetny pomysł! Konkurs fotograficzny połączony z analizą bezpieczeństwa na stanowisku…

    14-11-2019
    $więty