14 listopada 2019 12:13

Z Trójmiasta do Oliany. Krzysiek Gołębiowski na “Fish Eye” 8c

Jak miło napisać o mocnym przejściu wspinacza z północy Polski. Krzysiek Gołębiowski poprowadził długą i piękną Fish Eye 8c w Olianie. Gratulujemy :).

W Olianie (fot. arch. Krzysiek Gołębiowski)

***

Jakieś dwa lata temu Krzysiek wspiął się na Fabelitę w Santa Linya, swoją pierwszą drogę 8c. Do prób zachęcił go wtedy Mateusz Haładaj, który doskonale zna katalońską jaskinię. I chyba właśnie to przejście zmotywowało Krzyśka do regularnego i bardziej przemyślanego treningu. A po wytyczne zaczął jeździć z Sopotu (gdzie mieszka) aż do Krakowa, do Maćka Oczko i Magdy Terleckiej. Ta współpraca zaowocowała teraz między innymi właśnie przejściem Fish Eye.

Jak się chce to się da, nawet będąc z Trójmiasta i mając mocno po 30-tce ;) – mówi Krzysiek, i dodaje (choć to bardzo skromny gość i trzeba było z niego wszystko wyciągać siłą :).

Piękna droga. W tym roku okazała się nie taka trudna. Jakby chwyty urosły albo je ktoś dla mnie podkuł. Pewnie dzięki Maćkowi jestem silniejszy. Z drugiej strony, tak długie drogi to głównie wyzwanie psychiczne. Psycha omal mi nie siadła. Wszystkiego trzymałem, wszystko grało, a i tak miałem po drodze za dużo czasu na myślenie. Oliana daje popalić.

Przy okazji wspinania Krzysiek stara się też nagłaśniać działającą od 2013 roku inicjatywę Climbers Against Cancer (CAC), której pomysłodawcą był John Ellison. Celem akcji jest zwiększenie świadomości choroby wśród społeczności wspinaczkowej i gromadzenie środków mających wspierać badania nad rakiem. Zajrzyjcie czasem na stronę akcji: https://www.climbersagainstcancer.org/.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum