13 listopada 2019 12:47

XX Karkonoskie Dni Lajtowe już wkrótce

Miasto Karpacz, Hotel Gołębiewski oraz Polski Klub Alpejski zapraszają w dniach 29.11.- 1.12.2019 r. wszystkich miłośników gór, podróżników i nie tylko na jubileuszową XX edycję festiwalu górskiego Karkonoskie Dni Lajtowe. Wydarzenie będzie miało miejsce w Karpaczu, w Hotelu Gołębiewski (sala kinowa).

W czasie trwania festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, posłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z czołówką polskiego i światowego alpinizmu oraz z gwiazdami sceny wspinaczkowej. W tym roku na festiwalu gościć będziemy: Krzysztofa Wielickiego, Leszka Cichego, Denisa Urubko, Marię Cardell, Adama Bieleckiego, Agnieszkę Bielecką, Aleksandra Lwowa, Aleksandrę Taistrę, Przemysława Piaseckiego, Andrzeja Marcisz oraz Magdę Lassotę – fotograf, podróżniczkę, Lutz Maurera – reżysera filmowego.

W sobotni wieczór wręczymy nagrodę Primus Inter Pares, dedykowaną alpiniście, którego dokonania górskie zasługują na szczególne uznanie. Zaraz po nominacji dyskusje o górach i wspinaniu będziemy kontynuować w restauracji Gołębiewski, gdzie odbędzie się koncert coverbandu Backstage.

Dodatkową atrakcją festiwalu, skierowaną dla wszystkich chętnych biegaczy, będzie treningowy bieg na Śnieżkę, który poprowadzi ultramaratończyk górski Robert Janiec. W tym samym czasie miłośnicy nordic walking zostaną zaproszeni przez Paulinę Rutę, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, do wspólnego spaceru w góry.

Więcej informacji na:

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum