19 listopada 2019 13:07

Urubko i Bowie planują pierwsze wejście na Broad Peak w „zimie Urubki”

Denis Urubko ogłosił skład swojej tegorocznej wyprawy na Broad Peak, której celem jest pierwsze wejście na Broad Peak w okresie tzw. zimy Urubki, czyli od 1 grudnia do końca lutego.

Według Denisa definicję zimy spełnia jedynie okres zimy meteorologicznej, czyli czas od 1 grudnia aż do 28 (29) lutego:

Czego oczekuję od zimy? Zimna i wiatru, śniegu, krótkiego dnia.

Konsekwencje takie podejścia są dość poważne, zwłaszcza dla Polaków dumnych z tytułu lodowych wojowników i pierwszych zimowych wejść na ośmiotysięczniki. Przecież np. Broad Peak, który jest pierwszym celem Urubki na zimę 2019/2020, został zdobyty przez Polaków 5 marca 2013 roku.

Lista takich wejść poza „zimą Urubki” jest dłuższa, znajdziecie ją w tekście: Zimowa rewolucja Denisa Urubko. Historia pisana na nowo?.

A wracając do tegorocznej wyprawy Urubki, przed którą himalaista oczywiście powtarza podnoszone wcześniej argumenty odnośnie zimy, pisząc: „Znowu o prawdziwej zimie :)”. Tym razem jego towarzyszami w drodze na Broad Peak będą Don Bowie oraz Lotta Hintsa. Pierwszy to doświadczony himalaista, Lotta zaś ma na swoim koncie tytuł Miss Finlandii w 2013 roku, udział w fińskiej edycji Tańca z gwiazdami oraz… wiele górskich szczytów.

Plan Urubki zakłada również, przy zbiegu korzystnych okoliczności, atak na K2… Ostro!

Źródło: urubko.blogspot.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Zima Urubki. [3]
    Zima Urubki, lato muminków. Ten facet za pozno sie urodzil…

    19-11-2019
    dawidkedzia