8 listopada 2019 10:09

Ryuichi Murai i jego “United” 8C+

Wygląda na to, że Dai Koymada* nie ma już wyłączności na otwieranie największych ekstremów w kraju. Ryuichi Murai pochwalił się wczoraj na swoim profilu przejściem United 8C+ (Decided SD).

Wczoraj wszystko zapracowało – idealna temperatura, idealne tarcie i idealne wspinanie:

https://www.instagram.com/p/B4j8k4FjxJE/

Nowość Japończyka w Mizugakiyama Natural Park to projekt, nad którym pracował od dłuższego czasu. Masywne przewieszenie pokonał wcześniej w wersji ze stania (Decided 8B+), teraz dodał niższy wariant (czyli plus pięć dodatkowych ruchów po obłych chwytach).

Już wersja oryginalna wygląda bardzo bardzo trudno:

United 8C+ wyznacza nowy poziom we wspinaniu Murai, co z dumą przyznaje sam Japończyk. A że ma duży potencjał (jak zresztą wielu jego rodaków, pewnie już ustawia się kolejka do nowości w Mizugaki) świadczą jego wcześniejsze przejścia, w tym choćby szybkie powtórzenie The Game 8C Daniela Woodsa w Boulder Canyon. W samej Japonii Murai przechodził w ubiegłych latach między innymi takie “ósemki C” jak  Babel i Hydrangea w Shiobara oraz Vanitas w Hourai.

*A propos najtrudniejszych japońskich boulderów. W 2017 roku Dai Koyamada otworzył w rejonie Gero problem Nayuta. Mówił o nim jako o czymś najtrudniejszym, co kiedykolwiek zrobił. Trudności oszacował na 8C+.

Brunka
źródło: Instagram, Fanatic Climbing
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum