30 listopada 2019 11:17

„Presja”- ukazała się autobiografia Tommy’ego Caldwella

Za sprawą wydawnictwa Stapis ukazała się autobiografia Tommy’ego Caldwella, pogromcy Dawn Wall, najtrudniejszej klasycznej, wielowyciągowej drogi na świecie! Opowieść o przemianie nieśmiałego, introwertycznego chłopca w prawdziwego wojownika.

„Presja”, Tommy Caldwell, 2019

„Presja”, Tommy Caldwell, 2019

14 stycznia 2015 roku po 19 dniach w wielkiej ścianie Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson zameldowali się na szczycie El Capitana. Tym samym 7-letni wielki projekt pod nazwą Dawn Wall zakończył się sukcesem – została otwarta niezwykła i ekstremalnie trudna linia. Najtrudniejsza klasyczna, wielowyciągowa droga na świecie!

„Presja” to fascynująca historia o niesamowitym dokonaniu zespołu Caldwell-Jorgeson i o wydarzeniach, które do niego doprowadziły, ale przede wszystkim to fantastyczna i szczera opowieść Tommy’ego o sobie samym. O przemianie nieśmiałego, introwertycznego chłopca w prawdziwego wojownika.

Życie nie szczędziło mu wyzwań. W sierpniu 2000 roku wraz z trójką innych wspinaczy został porwany przez separatystów islamskich i przeżył piekło w górach Kirgistanu. Wkrótce po tym, w wyniku wypadku podczas prac remontowych we własnym domu, stracił palec wskazujący. Trudno o większą katastrofę dla wspinacza. Nieco później opuściła go żona.

Ze wszystkich tych trudności Tommy wyszedł z na nowo ugruntowanym poczuciem celu i ogromną determinacją… Polska publiczność zna Tommy’ego Caldwella z filmu pt. „Dawn Wall”, który miał u nas premierę jesienią 2018 roku.

Książka jest dostępna w promocyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl.

PS Dawn Wall powtórzył w 2016 roku Adam Ondra.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum