15 listopada 2019 08:12

Nadchodzi zima. Już niedługo startują szkolenia lawinowe i skitourowe

Zarezerwowane jest już blisko 50% miejsc na szkoleniach lawinowych i skitourowych prowadzonych przez ratowników TOPR, które odbędą się najbliższej zimy w ramach akcji kursylawinowe.pl.

Pierwsze oznaki zimy w Tatrach, intensywne opady śniegu przetaczające się przez Alpy, rosnąca liczba zdjęć i filmów o tematyce narciarskiej i snowboardowej w sieci – nie ma wątpliwości, że sezon zimowy w górach zbliża się wielkimi krokami. Nadszedł moment, w którym miłośnicy turystyki górskiej, skitouringu, a także narciarskiego i snowboardowego freeride’u zaczynają intensywnie planować zimę.

(fot. Tomek Gola / kursylawinowe.pl)

Andrzej Lesiewski, organizator akcji kursylawinowe.pl:

Pierwsze pytania na temat szkoleń pojawiają się już w lipcu. Od początku września liczba rezerwacji miejsc na kursach lawinowych rośnie z każdym tygodniem by wystrzelić w momencie, gdy w polskich górach i Alpach zaczyna mocno padać śnieg. W tej chwili zarezerwowane jest już blisko 50% miejsc na szkoleniach, które odbywały się będą od grudnia do kwietnia w Tatrach. Cieszy fakt, że tak dużo osób z wyprzedzeniem planuje sezon, a częścią tych planów jest udział w szkoleniach, w czasie których zdobywają wiedzę i umiejętności związane z bezpieczeństwem. Tym bardziej, że często właśnie od tego zaczynają swoją przygodę z turystyką zimową w Tatrach.

Kursy lawinowe przeznaczone są dla każdego, kto chce aktywnie spędzać czas w górach o charakterze alpejskim (a takimi są m.in. Tatry). W czasie zajęć teoretycznych i praktycznych uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności związane z planowaniem wyjść w góry, oceną zagrożenia, a także ratownictwem partnerskim.

 

Nadchodzącej zimy w ramach wspieranej przez PZU akcji kursylawinowe.pl w polskiej i słowackiej części Tatr odbędzie się 20 szkoleń lawinowych i skiturowych. Będzie to już 12. sezon, w którym miłośnicy różnych form turystyki górskiej będą mogli zdobywać doświadczenie pod okiem ratowników TOPR prowadzących szkolenia. Terminy kursów i informacje na temat dostępności miejsc znaleźć można na stronie: www.kursylawinowe.pl.

Więcej informacji o akcji:

Informacji o aktualnych warunkach szukaj na stronach:

Partner strategiczny: PZU
Akcję wspierają: Black Diamond, Armada Skis, Primus, Uvex, Odlo, Garmin, Pieps
Partner akcji: TOPR
Region partnerski: Kaunertal
Organizacja: PSF, Snow PR Events & Communications

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum