24 listopada 2019 18:07

„Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało” – już w sprzedaży!

Właśnie ukazała się biografia Krzysztofa Wielickiego, jednego z najwybitniejszych wspinaczy w historii himalaizmu, laureata Złotego Czekana. Jej autorami są Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski – duet, który na swoim koncie ma bestsellerowe opowieści o Jurku Kukuczce i Mirosławie Hermaszewskim!

„Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało”, 2019

„Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało”, 2019

Krzysztof Wielicki to piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Autor trzech pierwszych wejść zimowych na szczyty ośmiotysięczne i znakomitych przejść solowych. Pierwszy himalaista, który z bazy wszedł na szczyt ośmiotysięcznika w ciągu jednej doby. Laureat wielu nagród i prestiżowych wyróżnień za wybitne osiągnięcia dla polskiego i światowego alpinizmu. W 2018 roku  odebrał wraz z Reinholdem Messnerem Nagrodę Księżnej Asturii, a w tym roku został uhonorowany Złotym Czekanem za całokształt działalności górskiej.

„Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało” to reporterska biografia, opowieść o determinacji w dążeniu do celu, sztuce cierpienia na ośmiotysięcznikach, śmierci, związanych z nią dylematach moralnych, miłości, a także cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces. To historia jednego z ostatnich Lodowych Wojowników. Człowieka, który zdobył wszystko i znalazł powód, aby powiedzieć sobie dość. Ta biografia to także opowieść o tym, jak bardzo zmieniło się środowisko: od pełnych pasji wspinaczy amatorów, po skupionych na sobie profesjonalistach.

Książka jest dostępna w promocyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl.

W księgarni znajdziecie także inne tytuły poświęcone temu wielkiemu himalaiście.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum