8 listopada 2019 13:13

„Krzysztof Wielicki – mój wybór” po hiszpańsku

Właśnie ukazało się hiszpańskie wydanie  „Krzysztof Wielicki – mój wybór” (pt. „Krzysztof Wielicki – mi elección”), wywiadu-rzeki przeprowadzonego przez Piotra Drożdża z jednym z najwybitniejszych himalaistów w historii.

„Krzysztof Wielicki - mi elección”, 2019

„Krzysztof Wielicki – mi elección”, 2019

Krzysztof Wielicki to piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Autor trzech pierwszych wejść zimowych na szczyty ośmiotysięczne i znakomitych przejść solowych. Pierwszy himalaista, który z bazy wszedł na szczyt ośmiotysięcznika w ciągu jednej doby. Laureat wielu nagród i prestiżowych wyróżnień za wybitne osiągnięcia dla polskiego i światowego alpinizmu. W 2018 roku  odebrał wraz z Reinholdem Messnerem Nagrodę Księżnej Asturii, a w tym roku został uhonorowany Złotym Czekanem za całokształt działalności górskiej.

Wielicki w książce mówi o dzieciństwie, czasie studiów i początkach górskiej pasji. Dalej prowadzi nas klasyczną i fascynującą drogą swojej kariery od lat siedemdziesiątych XX wieku aż do swoich największych solowych wspinaczek – na Dhaulagiri i Shisha Pangmę – oraz opus magnum: samotnym wejściu na mityczną Nanga Parbat. Barwnie opisuje kolejne potyczki z „górą gór” – K2, zakończone wejściem na ten szczyt w 1996 roku.

Relacjonuje wyprawy quasi-komercyjne, jak i ambitne ekspedycje zimowe, którymi kierował. Odsłania także szczegóły zdobywczej, ale zakończonej wielką tragedią zimowej wyprawy na Broad Peak w 2013 roku.

Nie zabrakło też wątków prywatnych, dotyczących działalności biznesowej oraz prezentujących filozofię życia i światopogląd bohatera.

Hiszpańskie wydanie książki jest oparte na 2-tomowym polskim, które znajdziecie w księgarni wspinanie.pl atrakcyjnym cenowo pakiecie.

„Krzysztof Wielicki - mój wybór” tomy 1,2

„Krzysztof Wielicki – mój wybór” tomy 1,2

Hiszpańskie wydanie książki znajdziecie tutaj.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum