Kolejny dzień eliminacji w Tuluzie. 5 pań już ma kwalifikację olimpijską

Dziś w Tuluzie wspinały się dziewczyny. O udział w niedzielnym finale (i o awans do Igrzysk) walczyły 22 zawodniczki. Wystartowała także Ola Kałucka. Niestety, bez sukcesu.

Ola Kałucka walczy w konkurencji prowadzenie w Tuluzie

Ola Kałucka walczy w konkurencji prowadzenie

Najlepsze miejsce Ola zajęła w swojej koronnej konkurencji, w czasówkach – tu była 5. W dwóch pozostałych rundach wspinała się dużo słabiej. Bouldery kończyła na 19. pozycji, prowadzenie na 18. Ostatecznie uplasowała się na 17. miejscu.

W Tuluzie pojawiło się sporo utytułowanych, silnych zawodniczek, także takich ze świetnymi przejściami w skałach. Nie wszystkim udało się przebrnąć przez eliminacje. Dużym rozczarowaniem był zwłaszcza występ Ashimy Shiraishi, której nie zobaczymy w finałowej ósemce. Szkoda. Nie zawiodła za to Laura Rogora. Młoda Włoszka pięknie walczyła, zwłaszcza w prowadzeniu, i ma już pewny udział w finale i Igrzyskach. Kwalifikację do Igrzysk w Tokio wywalczyły również Julia Chanourdie, Julia Kaplina, Kyra Condie i YiLing Song.

Bardzo skutecznie, a przy tym efektownie wspinała się 16-letnia Ai Mori. Waleczna Japonka zafundowała kibicom super widowisko w ostatniej konkurencji dnia. Skończyła drogę rzutem na taśmę, dosłownie kilka sekund przed końcem czasu. Jak się okazało, był to jedyny top tego wieczoru. Japończycy wyraźnie “cierpią” na nadmiar mocnych kadrowiczów. Dwa miejsca na Igrzyska są już zajęte, mają je zaklepane Akiyo Noguchi i Tomoa Narasaki. Na szczęście jest jeszcze jeden wakat – taki przysługuje gospodarzom. Pytanie, do kogo trafi wymarzona przepustka…

Bliska ukończenia drogi w Tuluzie była Słowenka Lucka Rakovec, która o miejsce na Igrzyska bić się będzie w finale z Mią Krampl (zgodnie z przepisami bilet olimpijski dostanie tylko jedna ze Słowenek).

Wyniki eliminacji po rozegraniu trzech konkurencji i przemnożeniu wyników:

Wyniki rundy kwalifikacyjnej kobiet w Tuluzie

Wyniki rundy kwalifikacyjnej kobiet w Tuluzie

Weekendowe transmisje z Tuluzy:

Sobota, 30 listopada

19.00: finał mężczyzn na czas
19.45: finał mężczyzn w boulderingu
21.40: finał mężczyzn w prowadzeniu

Niedziela, 1 grudnia

14.00: finał kobiet na czas
14.45: finał kobiet w boulderingu
16.40: finał kobiet w prowadzeniu

Na jutrzejsze relacje live zapraszamy na specjalną stronę wspinanie.pl.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum