22 listopada 2019 15:41

Projekt “Kolczykujemy” gminę Żarki – zbiera fundusze

“Kolczykujemy” gminę Żarki to duży projekt ekiperski obejmujący ubezpieczenie wielu skał i dróg na często niewyeksplorowanych wspinaczkowo skałach Jury Północnej. Jego autorzy, Artur “Guma” Pierzchniak i Bartek Górniak, proszą o wsparcie społeczność wspinaczkową.

Artur "Guma" Pierzchniak i Bartek Górniak

Artur “Guma” Pierzchniak i Bartek Górniak

***

Tym razem chcielibyśmy zachęcić Was do pomocy w realizacji naprawdę dużego przedsięwzięcia – projektu “Kolczykujemy” gminę Żarki. Dla niewtajemniczonych “kolczykowanie” to montowanie stałych punktów asekuracyjnych na skałach pod wspinaczkę skalną ;-). Ten projekt to docelowo aż 180 nowych dróg!

Jesteśmy ekiperami PZA i wspólnie z IŚW “Nasze Skały ” oraz Związkiem Gmin Jurajskich mamy w planie ubezpieczyć 24 skały atestowanymi ringami Fixe na terenie gminy Żarki! W tym również do tej pory niedostępną “Strażnicę Suliszowicką” :-)

Materiał, jaki zużyjemy, to około 760 ringów i 113 stanowisk, na które środki otrzymamy od Związku Gmin Jurajskich poprzez Inicjatywę Środowisk Wspinaczkowych “Nasze Skały”.

Prosimy o pomoc w zebraniu pieniędzy na dodatkowe koszty, które będzie trzeba ponieść przy realizacji tego projektu. Obaj z Arturem pracujemy społecznie Pro Publico Bono. Czeka nas co najmniej pół roku żmudnej pracy (czyszczenie, wykaszanie, sprzątanie, wiercenie, klejenie). Prosimy Was o wsparcie finansowe na dojazdy, paliwo, zakup lub wymianę.

***

Projekt można wesprzeć poprzez portal zrzutka.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum