7 listopada 2019 11:13

Iker i Eneko Pou wytyczają trzy nowe drogi w Indiach

Bracia Iker i Eneko Pou nie ustają w eksplorowaniu gór. Tym razem udali się do Indii, gdzie wspinali się w mało wspinaczkowo poznanej dolinie Bapsa w stanie Himachal Pradesh. Efektem są aż trzy nowe, skalne linie i zdobyte dwa dziewicze szczyty.

Iker i Eneko Pou pod swoimi skalnymi dziełami (fot. arch. wyprawy)

Iker i Eneko Pou pod swoimi skalnymi dziełami (fot. arch. wyprawy)

Efektem indyjskiej wyprawy braci Pou są wejścia na dwa dziewicze szczyty Midi d ‘Ossau (4670 m) i smukła Gorbea (4560 m). Nazwy nawiązują do szczytów w Pirenejach.

Baskowie wspinali się w stylu alpejskim, napotkane trudności pokonując klasycznie. Pierwszą i najtrudniejszą ze swoich dróg nazwali na cześć śp. Hansjörga Auera. The Latin Brother (7c/+, 560 m, 14 h) prowadzi na wspomniany Midi d ‘Ossau.

Kolejna też ma swojego patrona, jest nim zmarły niedawno Miquel Riera, prekursor wspinaczki Deep Water Solo. Droga Miguelink (6c, 600 m, 12 h) prowadzi estetycznym ostrzem.

Ostatnia nie ma już tak poważnej dedykacji, choć ujawnia namiętność braci Pou skierowaną w bardziej popularne rewiry. Beti Alaves (6b+, 340 m, 10,5h) jest zadedykowana klubowi piłkarskiemu Deportivo Alavés i jego fanom.

Zaledwie kilka miesięcy temu bracia Pou byli w Ameryce Południowej i ostro wspinali się w Peru: Bracia Pou i Manu Ponce eksplorują w Peru.

Źródła: FB Hermanos Pou, revistaoxigeno.es
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum