11 listopada 2019 18:04

I znów przejście palce lizać… Jakob Schubert fleszem na “Victimes del Futur” 9a

Woguclimbing.com donosi o jeszcze jednym  katalońskim przejściu w wykonaniu Jakoba Schuberta. Austriak pokonał fleszem Victimes del Futur 9a w Margalefie.

Jakob na “Victimes del Futur” (fot. Julia Cassou)

Victimes del Futur to linia otwarta w 2006 roku przez Ramóna Juliana Puigblanque. Pierwotnie wyceniona przez Hiszpana na 8c+, właściwie to nawet na 8c/c+, później w wyniku obrywu w kluczowym miejscu podniesiona do 9a. Flesz Schuberta na tak trudnej drodze robi wrażenie. Sam napisał przy drodze 8c+/9a, ale to i tak jego najlepsze przejście w tym  stylu. Przy okazji, patenty sprzedał mu pracujący teraz nad drogą Anghelo Bernal Quintero, który chce być pierwszym Kolumbijczykiem z 9a na koncie.

Ekspresowym przejściem Victimes del Futur Schubert potwierdził, jak świetnie pasuje mu wspinanie w Margalefie, i jak rewelacyjną formę ma zawsze w końcówce roku. Zaledwie wczoraj pisaliśmy o powtórzeniu przez niego Perfecto Mundo 9b+, podobnie jak Victimes, drogi sektora Raco de la Finestra. Austriak jest jednym z pięciu wspinaczy, którzy sięgnęli tak wysokiego poziomu w skałach – obok Adama Ondry (Czech sięgnął już nawet 9c), Chrisa Sharmy, Alexa Megosa i Stefano Ghisolfiego.

Jakob Schubert będzie czekał na Was w sobotę 7  grudnia na głównej Sali Uniwersytetu Ekonomicznego. Będzie gościem 17. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Zapraszamy!

Brunka
źródło: woguclimbing.com 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Jakob zalojil [7]
    Niezle zalojil! Wyglada na to ze nauka biegania i troche…

    12-11-2019
    jkudlaty