6 listopada 2019 10:24

Dziś ruszają zapisy na VII Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Dziś o godzinie 12.00 ruszają zapisy na VII Zimowy Ultramaraton Karkonoski. To memoriał Tomka Kowalskiego, który zginął w 2013 roku podczas zimowej wyprawy na Broad Peak.


To już siódma edycja biegu, który rozgrywany jest  na dystansie 54 kilometrów. Meta oraz centrum zawodów znajdują się w Karpaczu. Trasa przebiega przez cały grzbiet Karkonoszy, gór, które zimą są nie tylko wyjątkowo piękne, ale i bardzo wymagające.  Warunki pogodowe w ubiegłym roku okazały się tak ciężkie, że trasa musiała zostać skrócona do 21 km. Było naprawdę ekstremalnie.. Organizatorzy liczą na to, że pogoda w 2020 roku będzie bardziej łaskawa, ale wszystko okaże się przed samym biegiem.

Co roku do udziału w biegu jest dużo więcej chętnych niż dostępnych miejsc. Podobnie może być również w siódmej edycji. O tym, kto pobiegnie w marcu w ZUKu, prawdopodobnie zadecyduje losowanie. Bieg na przestrzeni kilku już lat zyskał miano wyjątkowej imprezy, jak podkreślają uczestnicy. W biegu może wziąć udział tylko 400 zawodników. Najważniejszą kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa na trasie, ale Organizatorzy podkreślają, że utrzymanie kameralnego rodzinnego klimatu, a co za tym idzie wyjątkowej atmosfery wydarzenia, jest dla nich równie ważne.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski (fot. BikeLife)

Chętnym do udziału w biegu przypominamy, że aby móc przystąpić do zapisów trzeba wykazać dwa ukończone biegi górskie na dystansie minimum maratonu. To wyjątkowy wymóg, który podyktowany jest głównie kwestiami bezpieczeństwa na zimowej, trudnej trasie.

Tak było w ubiegłym roku:

Data biegu to 7 marca 2020. Zapisy potrwają do 12 listopada.

Więcej informacji na stronie: www.ultaramaratonkarkonoski.pl

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum