25 listopada 2019 13:27

Christof Rauch na perełce Zillertalu – “Sierra Madre” 8C

Christof Rauch zrobił najprawdopodobniej trzecie powtórzenie boulderowej perełki Zillertalu – Sierra Madre 8C. Perełki, bo to nie tylko wyjątkowo linia pod względem urody, ale też najtrudniejszy problem w rejonie.

Austriak na innym pięknym problemie w dolinie, autorskim “Nussknacker Sit” 8B+. Boulder powstał w 2015 r., i jak dotąd ma tylko jedno powtórzenie – Jakoba Schuberta (kard z filmu)

W komentarzu do Sierra Madre Rauch pisze między innymi tak:

Jedna z najlepszych i najtrudniejszych w dolinie! Mogłaby być nawet lepsza bez z tej nieprzyjemnej, ostrej mikro krawądki w górnej partii. Szacunek dla mojego przyjaciela Flo za otwarcie tej pięciogwiazdkowej linii! (…).

Tak chwalony problem to zasługa Floriana Schmalza. Austriak otworzył Sierra Madre w ubiegłym roku. Co prawda nie wycenił problemu, ale znaczące są jego słowa o najtrudniejszym przejściu w dorobku (Schmalz przeszedł już wcześniej kilka 8C). Pierwsze powtórzenie należy do Alfonsa Dornauera, drugie do Jakoba Schuberta (oba padły w 2018 roku).

Christof Rauch ma już pełną 10 tak trudnych boulderów. Tylko w tym roku padły cztery, w tym dwa pierwsze powtórzenia; Bokassa’s Fridge – Assassin, Monkey and Man w Kochel (i to dopiero po 10 latach od powstania) oraz La grosse Tarlouze w Magic Wood.

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum