3 listopada 2019 16:01

Ola Mirosław czwarta w China Open

Ola Mirosław wystartowała w zawodach China Open. Polska zawodniczka w Guangzhou wywalczyła  4. miejsce. Start jest elementem przygotowań olimpijskich Oli.

Ola Mirosław (fot. FB Ola Mirosław)

Ola Mirosław (fot. FB Ola Mirosław)

Zawody China Open odbyły się po raz trzeci. Impreza została rozegrana w kombinacji olimpijskiej (czasówki, bouldering i prowadzenie).

W tym roku na deskach w Guangzhou rywalizowało 13 zawodniczek i 14 zawodników z czołówki rankingów poszczególnych konkurencji. Wśród nich Ola Mirosław, na razie jedyna Polka, która uzyskała kwalifikację do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Oli nie udało się wskoczyć na podium, ale nasza zawodniczka jest zadowolona ze startu:

Całe zawody zakończyłam na 4. miejscu, wygrywając czasówkę i zajmując 8. miejsce w boulderach i prowadzeniu. Mimo że wynik jest taki sam jak w Hachioji, to dla mnie oznacza on kompletnie co innego.

W czasówkach oczywiście wykonałam swoją prace. W boulderingu było trudno, zwłaszcza w eliminacjach. Ale w końcu czułam, że się wspinam i dokładnie wiem co mam zrobić, mimo że brakuje jeszcze mocy na wykonanie planu.

Dużym zaskoczeniem były dla mnie prowadzenie. Pierwszy raz miałam przyjemność ze wspinania z liną, nie bałam się, szłam pewnie i szybko zarówno w eliminacjach, jak i finałach. W każdym kolejnym ruchu wiedziałam dokładnie, co chcę zrobić i konsekwentnie realizowałam ten plan. Może w kwestii wyniku nie miało to znaczenia, ale dla mnie najważniejsze były właśnie te odczucia wewnątrz mnie w czasie wspinania. Z drogi odpadłam zadowolona i usatysfakcjonowania z tego. jak się zaprezentowałam. Dla mnie był to mały krok na przód.

Przekonałam się, że praca, którą wykonałam przez ostatnie dwa miesiące powoli procentuje. Jeszcze sporo pracy przede mną, ale uważam że należy się cieszyć nawet z najmniejszych sukcesów. Więc pomimo braku medalu wracam z zawodów z uśmiechem na twarzy i stosem notatek do analizy.

Najwyższy stopień podium przypadł gospodarzom przyszłorocznych igrzysk – wśród pań zwyciężyła Miho Nonaka, a najlepszym wśród mężczyzn był Keita Dohi.

Pełne wyniki na stronie IFSC.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum