13 listopada 2019 10:33

A muerte siempre! Michał Kwiatkowski na „La Planta de Shiva” (L1) 8c

Hiszpańskie klimaty… W październiku Michał „Kwiato” Kwiatkowski (Tenaya, Heartbeat, DMM, Camper.pl) przeszedł La Planta de Shiva 8c, pierwszy wyciąg słynnej 9b* w Villanueva del Rosario. Miesiąc wcześniej, tym razem w Rodellarze, poprowadził Geminis 8b+.

***

Piękne ujęcia i smakowite przejście Kwiata na filmie – La Planta de Shiva (L1) 8c. Jak myślicie, kiedy padła droga? Jasne, że rzutem na taśmę, ostatniego dnia pobytu ;):
O La Planta de Shiva 8c Michał mówi tak:

To linia w środkowej części tego spektakularnego andaluzyjskiego rejonu. Teren za 8a-8a+ prowadzi do ostatniego dobrego kolana restowego, a później następuje ciąg ponad dwudziestu przechwytów, gdzie nie może być momentu zawahania.

Droga uważana za solidną w swojej wycenie z najtrudniejszymi ruchami na końcu, gdzie należy być bardzo precyzyjnym, a w dodatku dość „świeżym”, co chyba jest największym wyzwaniem.

Michał Kwiatkowski na “La Planta de Shiva” (L1) 8c (fot. Marvin Winkler)

Hiszpania to ulubiony kierunek Michała. Właściwie wszystkie swoje najtrudniejsze przejścia zrobił właśnie tam. Na czele ukochanych rejonów jest Rodellar, gdzie spędził kawał wspinaczkowego życia. I właśnie w Rodellarze po raz pierwszy zmierzył się z sukcesem na drodze 8c – w 2017 roku padła Florida.

Gratulujemy pięknych przejść!

*Dłuższa wersja, czyli La Planta de Shiva 9b. W 2011 roku hiszpański projekt, obity przez Manolo del Castillo i José Irigoyena, pokonał Adam Ondra. Dopiero pięć lat później jako pierwszy powtórzył drogę Jakob Schubert. W sezonie 2017 świat usłyszał o pierwszym, i jak dotąd jedynym, kobiecym 9b – La Planta de Shiva poddała się rodaczce Schuberta, Angeli Eiter. I wreszcie w maju tego roku czwarte i piąte przejścia dołożyli Amerykanin Jonathan Siegrist i Hiszpan Jorge Díaz-Rullo.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum