17 października 2019 10:54

Zawody wspinaczkowe podczas Snow Expo 2019 – ruszyły zapisy

Zawody wspinaczkowe podczas SNOW EXPO 2019 (26-27 października) odbędą się na ruchomej ściance Sali Rocks. Na najlepszych czekają cenne nagrody!

***

Zadanie przygotowania ścianki na potrzeby rywalizacji wziął na siebie Andrzej Mecherzyński-Wiktor. Ścianka sama w sobie jest niewielka, niemniej odpowiednia gospodarka kolorami chwytów pozwala ułożyć na niej nawet kilkudziesięcioruchowe sekwencje. Tym samym zawody będą  charakter raczej wytrzymałościowy, zbliżony do rywalizacji z liną.

Zapisz się na zawody wspinaczkowe podczas @SNOW EXPO na stadionie @PGE Narodowy 👉 http://bit.ly/RejestracjaZawody

Poniżej zasady gry:

 1. Zawody rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: amatorzy i profesjonaliści. Profesjonalistami są zawodnicy klasyfikowani w Pucharze Polski, instruktorzy wspinania oraz osoby prezentujące sportowy poziom wspinania; amatorami – pozostali wspinacze. Ewentualne wątpliwości należy rozstrzygać odwołując się do analogicznego podziału obowiązującego na zawodach towarzyskich, w ostateczności – decyzji Organizatora.
 2. W każdej kategorii obowiązuje dodatkowo podział: kobiety/mężczyźni.
 3. Zawody składają się z dwóch rund: eliminacyjnej i finałowej. W rundzie finałowej startuje osiem najlepszych zawodniczek i ośmiu najlepszych zawodników eliminacji.
 4. Start w każdej z rund polega na oddaniu pojedynczej próby na przygotowanej “drodze” wspinaczkowej, na której każdy kolejny chwyt jest punktowany, zaś o wyniku decyduje liczba zdobytych punktów, ewentualnie postęp w kierunku kolejnego chwytu (porównaj: zasady zawodów w prowadzeniu PZA).
 5. W razie dużej liczby uczestników organizator może zdecydować o wprowadzeniu czasowego limitu trwania próby.
 6. Miejsca ex-aequo są dopuszczalne w eliminacjach i w finale (w przypadku finału: tylko wobec równego wyniku z eliminacji), z wyjątkiem pierwszego miejsca w finale. W przypadku, w którym więcej niż jeden zawodnik osiąga najlepszy wynik w finale oraz wyniki rundy eliminacyjnej są równe w odniesieniu do zainteresowanych zawodników, przeprowadza się super finał na zmodyfikowanej drodze finałowej.
 7. Eliminacje i finał rozgrywane są w formule flash, przy czym podczas finału zawodnicy oczekujący na start nie mogą wzajemnie oglądać startów swoich koleżanek/kolegów.
 8. Szczegółowy regulamin zawodów zostanie opublikowany najpóźniej na dwa tygodnie przed zawodami na www.snowexpo.pl.

Zapraszamy 26-27 października na PGE Narodowy
Bilety 👉 https://expotickets.pl/snow-expo

Informacja prasowa

Tagi: • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum