23 października 2019 08:38

Warsztaty lawinowe podczas SNOW EXPO

Jak uniknąć lawiny? Jak powstaje? Co robić, kiedy już się w niej znajdziemy? Zimowe wspinanie i zagrożenie lawinowe niestety często idą w parze, dlatego jeżeli interesują Cię odpowiedzi na te pytania, musisz pojawić się w sobotę na wykładzie Skitourowe Zakopanego podczas Snow Expo!

Lawina, podejście na Rysy (fot. Kasia Sedlakova)

Już w najbliższy weekend po raz 4 na PGE Narodowym odbędzie się Snow Expo. 2 piętra wypełnią stoiska marek narciarskich, ale co najważniejsze każdy z uczestników będzie miał możliwość uczestnictwa w ciekawych prelekcjach.

Skitourowe Zakopane wraz z zakopiańską szkołą skitouringu Skitour School przygotowało na tą okoliczność szereg ciekawych wykładów, prelekcji oraz warsztatów, podczas których będzie można zapoznać się z tematyką lawin i bezpieczeństwa w górach zimą, jak również dowiedzieć się więcej na temat nieoczywistych narciarskich destynacji na mapie Polski i Europy.

(fot. materiały prasowe Snow Expo)

Co konkretnie czeka na zainteresowanych?

Wykład poruszy kwestię najważniejszych zasad, które pozwolą uniknąć niebezpieczeństw podczas zimowych górskich wypraw, a także zachowania się w sytuacji zagrożenia.

Na skitourowej mapie Europy, a także Polski, wiele jest miejsc wciąż dzikich i nieodkrytych, często kojarzących się z innym, na pewno nie górskim i mroźnym klimatem. W jakie rejony wybrać się, aby uciec od cywilizacji, a przy tym cieszyć się pięknymi krajobrazami i świetnymi trasami?

  • Sobota / niedziela / 26 – 27.10 / od godziny 10:00 – praktyczne warsztaty lawinowe

Warsztaty będą odbywać się co 2 godziny, od 10:00 do 18:00 w sobotę oraz do 16:00 w niedzielę. Każdy cykl potrwa 1,5 godziny, a uczestnicy w małych grupach dowiedzą się między innymi:

  • czym są lawiny i jak powstają;
  • jak wyznaczyć linię podejścia i zjazdu na podstawie modelu góry 3D;
  • jak odczytywać teren, po którym się poruszamy;
  • jak unikać lawin – analizy wypadków lawinowych w Tatrach.

Warsztaty są darmowe, ale żeby zarezerwować sobie miejsce należy wypełnić formularz na stronie: http://skitourowezakopane.pl/2019/10/skitourowe-na-snowexpo-2019/

Partnerem warsztatów jest Ski Online i Wspinanie.pl! Do zobaczenia 26 i 27 października na PGE Narodowym!

Informacja prasowa

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum