3 października 2019 11:22

Stefano Ghisolfi otwiera projekt “King Line” i zaprasza do prób. Będzie kolejny ekstrem…

W 2017 roku Adam Ondra poprowadził w Laghel (Arco) Qeen Line 9b, powstała jedna z najtrudniejszych dróg we Włoszech. Na początku tego roku powtórzyłStefano Ghisolfi. Obaj już dwa lata temu myśleli o trudniejszej wersji – projekt nazwali King Line. Nie bez powodu, bo zdaniem Stefano to najpiękniejsza linia w rejonie, do tego najtrudniejsza: „najbardziej szokującą rzeczą, jaką uświadomiłem sobie wczoraj jest to, że Perfecto Mundo (9b+ w Margalefie, powtórzona przez Włocha w 2018 roku – red.) to jak spacer po parku w porównaniu z King Line” – pisze.

Stefano Ghisolfi na projekcie (fot. Matt Groom)

Jak trudny jest włoski projekt, mogą przekonać się teraz wszyscy z czołówki. Ghisofli chciałby powalczyć na drodze z Adamem Ondrą i Alexem Megosem, ale podkreśla też, że to otwarty projekt i wszyscy chętni mogą dołączyć do teamu.

O samej Qeen Line Ondra mówił: „jestem pewien, że to górna granica 9b. Małe chwyty, długie ruchy, trudne klinowania”? Z kolei o dłuższej wersji Ghisolfi pisze:

Musisz wspiąć się całą Queen Line i później zaczyna się kruks (około 15 przechwytów). Oddałem kilka prób na drugim odcinku drogi i rozpatentowałem 90% ruchów, czuję, że mogę zrobić wszystkie pojedyncze ruchy z wyjątkiem jednego, głównego, który wciąż pozostaje tajemnicą(…).

Włoch na Qeen Line:

Na pierwsze przejście King Line największe szanse ma pewnie któryś z wymienionej trójki. O możliwościach Ondry nikogo nie trzeba przekonywać. Alex Megos to jeden z najlepszych wspinaczy skalnych na świecie (do niego należy pierwsze przejście wspomnianej Perfecto Mundo 9b+). Stefano Ghisofli, poza Perfecto Mundo, przeszedł aż pięć dróg 9b. Wciąż jednym z czterech posiadaczy 9b+ na koncie jest nieobliczalny Chris Sharma (La Dura Dura). No i są inni, którzy chcieliby podbić życiówkę, np. przesilny Jakob Schubert… Tylko czy w ferworze przygotować do przyszłorocznych Igrzysk w Tokio panowie znajdą wystarczająco dużo czasu na tak absorbujący projekt? Miejmy nadzieję, że tak…

Brunka
źródło: FB Stefano Ghisolfi
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum