8 października 2019 10:22

Shawn Raboutou na topie linii idealnej – “Livin’ Large”

Już w ubiegłym roku odgrażał się, że wróci do RPA po jedną z najlepszych linii Rocklands. Wczoraj Shawn Raboutou przeszedł Livin’ Large, i jeszcze dopisał przy nim 8C+.

https://www.instagram.com/p/B3SI6aGjNV9/

Livin’ Large to jeden z tych niesamowitych afrykańskich projektów Nalle Hukkataivala, którymi zachwycają się wszyscy, ale niewielu ma odwagę, by się do niego wstawić. Linia Fina (jeszcze jako projekt pod nazwą Project Real Big) to idealny, przewieszony kant, z topem na wysokości jakichś 8 metrów. Jeśli do tego dodać bardzo wyśrubowane trudności (ocena Nalle 8C) i kruks przed topem, nie dziwi fakt, że w przeciągu 10 lat problem notował zaledwie dwa[!] powtórzenia. Przed Raboutou był jeszcze James Webb (2015).

Perfekcyjna linia – Livin’ Large, wspina się James Webb (wideo z przejściem Raboutou wkrótce):Shaw Raboutou już w ubiegłym roku mierzył się, z sukcesem, z innym popisowym problemem Hukkataivala w Rocklands. Pokonał wówczas The Finnish Line 8C. Ubiegły sezon to w jego wykonaniu także Creature from the Black Lagoon 8C+ w Rocky Mountain National Park, no i  przede wszystkim pierwsze przejście Off the Wagon z niższym startem, także 8C+, w dolinie Bavona.

Brunka
źródło: grimper.com, Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum