22 października 2019 12:37

“Najlepsza droga w Rodellarze w tym stopniu” – Seb Bouin o właśnie otwartej “Detectives” 9a

Jaka jest najlepsza „dziewiątka a” w Rodellarze według Sébastiena Bouina? To Detectives, nowość sektora Piscineta. Do Francuza należy pierwsze przejście.

Piscineta i Francuz na drodze “Detectives” 9a (fot. Fot. Aletta Bunge Beziehungscoach)

Piscineta to taki klejnocik rejonu Rodellar. Przepiękne miejsce z długimi, solidnie przewieszonymi drogami. Teraz doszła jeszcze jedna, nazywa się Detectives. Po raz pierwszy projektu, obitego przez Chrisa Sharmę i Daniego Andradę, Seb Bouin próbował już cztery lata temu. Tym razem udało się już w 2. próbie pierwszego dnia pobytu w rejonie. Przy przejściu pojawił się też wiele znaczący dopisek: „dla mnie to najlepsza droga w Rodellarze w tym stopniu”.

Próby Francuza na drodze jesienią 2015 roku:

Francuz to oczywiście ekspert od tego typu dróg.  Tylko w tym roku powtórzył Mamichulę 9b w Olianie i Move 9b/b+ we Flatanger. Do tego we wrześniu otworzył swój wyśniony projekt w Verdon, La Rage d’Adam 9b/b+.

***

I coś z innej bajki. Nowość włoska. W Vado di Sole (Abruzja) silny włoski boulderowiec Elias Iagnemma postanowił spróbować szczęścia z liną i otworzył drogę Ten (to dłuższa wersja 8c+ autorstwa Włocha z ubiegłego roku). Zaproponował dla niej 9a/a+. Jeśli powtarzający potwierdzą wycenę, będzie to najtrudniejsza propozycja regionu.

“Ten” 9a, 28 ruchów na 18 metrach (fot. Luca Parisse)

Brunka
źródło: FB S. Bouin, pareti.it
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum