22 października 2019 09:51

Sasha DiGiulian w Górach Skalistych: trailer “The Trilogy”, premiera już na początku listopada

W ubiegłym roku Sasha DiGiulian pokonała głośną trylogię Gór Skalistych. Wkrótce, bo już podczas zbliżającego się festiwalu w Banff, odbędzie się premiera filmu dokumentującego wyczyn Amerykanki – „The Trilogy”. Poniżej trailer (za kamerą Tommy Joyce).

Film będziecie mogli obejrzeć już w grudniu na 17. Krakowskim Festiwalu Górskim.

***

Tytułowa Trylogia to trzy długie, trudne, eksponowane i piękne drogi w Górach Skalistych w Kanadzie, które skompletował jako pierwszy w 2017 roku Sonnie Trotter. Wszystkie wycenione zostały na 5.14a/8b+. Sasha DiGiulian skompletowała całą trójkę latem 2018 roku, potrzebowała na to około dwóch miesięcy. No i co istotne, zrobiła przy tym dopiero pierwsze powtórzenie.

Sasha DiGiulian na “Blue Jeans Direct, Mount Yamnuska (fot. Priscilla Mewborne)

Zaczęła od War Hammer (połączenie The MoatCastles in the Sky i Eisenhower Tower, w sumie 15 wyciągów) na ścianie Castle Mountain. Później padło The Shining Uncut (także 15 wyciągów, wcześniej Amerykanka przeszła również łatwiejszą wersję The Shinning 5.13c/d) na wschodniej ścianie Mount Louis. Na koniec zostawiła sobie Blue Jeans Direct (7 wyciągów, trudniejszy wariant do Blue Jeans 5.13b) na Mount Yamnuska.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum