17 października 2019 10:24

Pucharowe ostatki. W najbliższy weekend zawodnicy powalczą w Xiamen

Przed zawodnikami końcówka długiego i męczącego pucharowego sezonu. W Xiamen, w Chinach, w najbliższy weekend (18-20 października) rozegrane zostaną sprinty i prowadzenie. Dla biegaczy to finałowa rozgrywka w tym roku, dla prowadzących przedostatnie spotkanie, bo potem już tylko japońskie Inzai.

***

Ostatnie zawody pucharowe w Kranju wygrali Chaeyhyun Seo i Adam Ondra. Koreanka już po raz trzeci w tym roku stawała na najwyższym podium, Czech po raz drugi. Ale Ondra ma coś jeszcze cenniejszego, dwa aktualne tytuły mistrzowskie – mistrza świata i Europy. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko, i aż, kwalifikacji olimpijskich, po które pojedzie do Tuluzy (28 listopada – 1 grudnia). Więcej o zawodach kwalifikacyjnych TUTAJ.

Adam Ondra gotowy na Xiamen…

Polski akcent w Xiamen to już tradycyjnie nasi biegacze. W prowadzeniu i na boulderach Polaków zupełnie nie widać, za to na sprinterskich torach święcą triumfy. Najbardziej utytułowana jest oczywiście Ola Mirosław, która w tym roku nie tylko obroniła tytuł mistrzyni świata, ale pobiegła też po swoje pierwsze złoto mistrzostw Europy. A na listy startowe w Xiamen wpisali się: Patrycja Chudziak, Anna Brożek, Natalia i Aleksandra Kałuckie oraz Marcin Dzieński.

Przed chińską imprezą w rankingach prowadzą: w prowadzeniu Chaeyhyun Seo (za nią trzy Słowenki, w tym Janja Garnbret) i Adam Ondra; w czasówkach Chinka YiLing Song i Francuz Bassa Mawem.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum