1 października 2019 10:46

Pierwszy Big Wall Camp 2019 przeszedł do historii!

W miniony weekend (28/29 września) za sprawą ekipy Integrowanie Przez Wspinanie w Dolinie Będkowskiej odbył się niesamowity biwak kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Pod wodzą doświadczonych instruktorów (Pawła Zielińskiego oraz Tomasza Olszewskiego) uczestnicy imprezy mieli okazję wziąć udział w całodniowych warsztatach wspinaczkowych, a także szkoleniach z technik linowych oraz rozkładania i budowy portaledge’a (wiszącego namiotu w ścianie). Wieczorem, tak jak na wszystkich imprezach organizowanych przez IPW, wszyscy spotkali się w klimatycznym Tipi przy ognisku integracyjnym :).

Big Wall Camp 2019 (fot. Maciek Urbanik)

Główną atrakcją imprezy był oczywiście sam nocleg – wszyscy uczestnicy udali się do portaledge’ów i mogli poczuć się jak na najtrudniejszych alpejskich ścianach, spędzając noc w specjalistycznych, podwieszanych namiotach. Jesienna sceneria i wymarzona pogoda sprawiła, że stworzył się niesamowity klimat. Do tego doskonałe humory uczestników sprawiły, że atmosfera była wspaniała. Możecie w niewielkim stopniu odczuć to na zdjęciach autorstwa Maćka Urbanika oraz ujęciach z drona Dominika Cyrana.

Big Wall Camp 2019 (fot. Dominik Cyran)

Big Wall Camp 2019 (fot. Dominik Cyran)

Cała impreza mogła odbyć się dzięki współpracy IPW z topową marką wspinaczkową Black Diamond , która specjalnie sprowadziła namioty z USA, za co organizatorzy bardzo dziękują.

Big Wall Camp 2019 (fot. Maciek Urbanik)

Big Wall Camp 2019 (fot. Maciek Urbanik)

Organizatorzy już myślą nad kolejną edycją Big Wall Camp, która może odbyć się jeszcze zimą w pięknej scenerii :).

https://www.facebook.com/IntegrowaniePrzezWspinanie/posts/2760483813984946

Paweł Zieliński
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum