6 października 2019 11:16

Paige Claassen pokonuje “Shadowboxing” 5.14d/9a

Paige Claassen pochwaliła się na swoim profilu przejściem jednej z najładniejszych dróg w Rifle, Shadowboxing 5.14d/9a.

Paige Claassen na “Shadowboxing” 5.14 , Rifle (fot. Arjan de Kock)

Amerykanka pisze między innymi: „Shadowboxing to w 90% podchwyty, w 10% mikro krawądki i w 100% delikatna praca nóg, tak więc 200% droga. Takie cacko obił dawno temu, około 2000 roku, Belg Nicolas Favresse, ale nie on a Amerykanin Jonathan Siegrist zrobił po latach pierwsze przejście (2011). Cztery sezony po nim do łańcucha doszedł w ciągu Jon Cardwell, komplementując: „to jedna z najfajniejszych sportowych dróg, po jakich wspinałem się w Colorado”.

Paige Claassen bardzo lubi tego typu wspinanie. A że jest specjalistką od technicznej pracy nóg i małych chwytów pokazała w ubiegłym roku. Poprowadziła wówczas Algorithm 9a, także z pierwszym przejściem Jonathana Siegrista. Płytowa linia biegnie na Discovery Wall w The Fins (Idaho). Podobnie jak Shadowboxing sięga 40 metrów i podobnie dominują na niej dziurki i krawądki.

Amerykanka na Algorytmie. Do niej należy pierwsze powtórzenie:

*Jonathan Siegrist na początku wycenił Shadowboxing na 9a, ale po odkryciu nowego patentu w kruksie zasugerował, że trudności mogą sięgać raczej 8c+. Później, w wyniku obrywu w kluczowym miejscu, wycena znów poszła w górę, co potwierdził po swoim przejściu Jon Cardwell.

Brunka
źródło: FB Paige Claassen
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum