5 października 2019 18:13

Ola Mirosław najszybszą sprinterką Europy!

Pięć naszych zawodniczek i jeden zawodnik wystartowało dziś w sprinterskich finałach Mistrzostw Europy w Edynburgu. Najlepsza w polskiej ekipie i najlepsza w całej kobiecej stawce była Ola Mirosław. Gratulujemy!

***

Oli Mirosław brakowało do kolekcji jedynie złota z mistrzostw Europy. Dziś medal wywalczyła i to w świetnym stylu. W finałowym pojedynku zmierzyła się z Rosjanką Marią Krasawiną, wygrywając z czasem 7.33. Jeszcze szybciej biegała z Francuzką Anouck Jaubert w ½ finału, wtedy zegar zatrzymał się na 7.23. To niesamowity sezon w wykonaniu Polki. Przypomnijmy, wcześniej było złoto na mistrzostwach świata w Hachioji, pobity rekord Polski (7.13) i wywalczony awans na Igrzyska w Tokio.

Szansę na brąz w Edynburgu miała Ola Kałucka. W małym finale przegrała jednak z Jaubert. Pozostałe Polki odpadły we wcześniejszych biegach.

Finały kobiet

1. Aleksandra Mirosław
2. Maria Krasawina
3. Anouck Jaubert
4. Aleksandra Kałucka

6. Patrycja Chudziak
12. Anna Brożek
13. Natalia Kałucka

Niestety, nie udał się start Marcinowi Dzieńskiemu, który bronił tytułu sprzed dwóch lat. Już w pierwszym pojedynku przegrał z Siergiejem Rukinem. Zresztą z obu stron nie był to idealny bieg. Najpierw poślizgnął się Rosjanin, później błąd popełnił Polak. Ostatecznie Marcin zajął 16. miejsce. Mistrzem Europy został Rosjanin Władysław Deulin, szybszy (5.9) w finale od Ukraińca Daniło Bołdyriewa.

Finały mężczyzn

1. Władysław Deulin
2. Daniło Bołdyriew
3. Dmitrij Timofiejew

16. Marcin Dzieński

A już jutro rozstrzygnięcia w prowadzeniu. Na relacje live z półfinałów (9.30) i finałów (15.00) zapraszamy na specjalną stronę wspinanie.pl.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Gratulacje [3]
    Serdecznie gratuluje kolejnego tytulu mistrzowskiego.

    7-10-2019
    jerrygwizdek