5 października 2019 18:13

Ola Mirosław najszybszą sprinterką Europy!

Pięć naszych zawodniczek i jeden zawodnik wystartowało dziś w sprinterskich finałach Mistrzostw Europy w Edynburgu. Najlepsza w polskiej ekipie i najlepsza w całej kobiecej stawce była Ola Mirosław. Gratulujemy!

***

Oli Mirosław brakowało do kolekcji jedynie złota z mistrzostw Europy. Dziś medal wywalczyła i to w świetnym stylu. W finałowym pojedynku zmierzyła się z Rosjanką Marią Krasawiną, wygrywając z czasem 7.33. Jeszcze szybciej biegała z Francuzką Anouck Jaubert w ½ finału, wtedy zegar zatrzymał się na 7.23. To niesamowity sezon w wykonaniu Polki. Przypomnijmy, wcześniej było złoto na mistrzostwach świata w Hachioji, pobity rekord Polski (7.13) i wywalczony awans na Igrzyska w Tokio.

Szansę na brąz w Edynburgu miała Ola Kałucka. W małym finale przegrała jednak z Jaubert. Pozostałe Polki odpadły we wcześniejszych biegach.

13. Natalia Kałucka

Niestety, nie udał się start Marcinowi Dzieńskiemu, który bronił tytułu sprzed dwóch lat. Już w pierwszym pojedynku przegrał z Siergiejem Rukinem. Zresztą z obu stron nie był to idealny bieg. Najpierw poślizgnął się Rosjanin, później błąd popełnił Polak. Ostatecznie Marcin zajął 16. miejsce. Mistrzem Europy został Rosjanin Władysław Deulin, szybszy (5.9) w finale od Ukraińca Daniło Bołdyriewa.

Finały mężczyzn

1. Władysław Deulin
2. Daniło Bołdyriew
3. Dmitrij Timofiejew

16. Marcin Dzieński

A już jutro rozstrzygnięcia w prowadzeniu. Na relacje live z półfinałów (9.30) i finałów (15.00) zapraszamy na specjalną stronę wspinanie.pl.