1 października 2019 10:36

„Niewiarygodna wspinaczka” – Mark Synnott o Honnoldzie, ale zdecydowanie nie tylko

Ukazała się „Niewiarygodna wspinaczka”, książka Marka Synnotta, świetnego wspinacza i alpinisty. Nominalnie poświęcona niewiarygodnej solówce Alexa Honnolda, ukazuje szeroki obraz amerykańskiej sceny wspinaczkowej, sięga do pierwszych wielkich przejść na El Capitan, jest też zapisem doświadczeń samego autora.

Niewiarygodna wspinaczka (Mark Synnott)

Niewiarygodna wspinaczka (Mark Synnott)

W zapowiedzi wydawcy książki czytamy:

Po niespełna czterogodzinnej wspinaczce bez asekuracji 3 czerwca 2017 roku Alex Honnold stanął na szczycie 900-metrowej granitowej ściany El Capitan. Tym zuchwałym wyczynem wprawił w zdumienie miliony ludzi na całym świecie. „New York Times” pisał o „jednym z najwybitniejszych sportowych dokonań wszech czasów”.

Przełomowe osiągnięcie Honnolda jest głównym wątkiem książki Marka Synnotta. Autor przenosi nas na gigantycznego El Capa: Alex pokonuje kolejne metry w pionie, a my obserwujemy jego zmagania, odkrywając po drodze fascynującą historię wspinaczki skalnej. Powracamy do złotej ery doliny Yosemite, poznajemy barwne społeczności wspinaczkowe: Stonemasters i Stone Monkeys, podziwiamy pionierów, którzy zrewolucjonizowali ten sport, i wybitnych solistów, m.in. Johna Bachara i Petera Crofta.

Synnott wie, o czym pisze, bo sam jest doskonałym wspinaczem. Jego opowieść wciąga i fascynuje, a w kluczowych momentach zapiera dech w piersiach. Niewiarygodna wspinaczka to historia ludzi, którzy – dosłownie – postanowili żyć na krawędzi.

Książka jest dostępna w promocyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl.

Na początku września br. ukazała się „Samotność solisty”, książka poświęcona już w całości Alexowi Honnoldowi. Ją także znajdziecie w naszej księgarni.

„Samotność solisty. Wspinaczka w stylu free solo”, David Roberts, Alex Honnold, 2019

„Samotność solisty. Wspinaczka w stylu free solo”, David Roberts, Alex Honnold, 2019
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum