5 października 2019 08:46

Polscy sprinterzy powalczą dziś o medale ME w Edynburgu

W kalendarzu 2019 wyjątkowo ciasno od zawodów różnej maści. Wczoraj rozpoczęła się jedna z ważniejszych imprez sezonu, Mistrzostwa Europy w prowadzeniu i na czas. W Edynburgu rozegrano już biegi eliminacyjne. Wszyscy nasi sprinterzy staną dziś przed szansą wywalczenia medali.

Bez niespodzianek, liderką polskiej ekipy jest Ola Mirosław, aktualna mistrzyni świata z Hachioji, także rekordzista Polski (7.13). Po eliminacjach w Edynburgu plasuje się na czele stawki (7.24), tuż przed broniącą tytułu z Campitello di Fassa Rosjanką Julią Kapliną. Do 1/8 awansowały też siostry Natalia i Ola Kałuckie, Ania Brożek i Patrycja Chudziak. Przed szansą na podium stanie dziś Marcin Dzieński (szósty po eliminacjach, z czasem 6.12), najlepszy biegacz Starego Kontynentu 2017.

Na finały zapraszamy o 16.50 na specjalną stronę wspinanie.pl.

Ale w szkockiej International Climbing Arena (Ratho) dziś i jutro wspinać się będą także specjaliści od prowadzenia. Tu mistrzowskich tytułów bronić będą Anak Verhoeven i Romain Desgranges. Francuz nie startuje w tym sezonie dobrze, dużo większymi pewniakami są Adam Ondra i Jakob Schubert. Z kolei Belgijka ma spore szanse na obronę tytułu, pod nieobecność Janji Garnbret jedną z jej groźniejszych rywalek jest chyba Jessica Pilz. Choć przecież w sporcie nic nigdy pewne nie jest…

https://www.instagram.com/p/B3NDTBCINk1/

Na bezpośrednie relacje z rund w prowadzeniu zapraszamy w niedzielę 6 października. Półfinały rozpoczną się około godziny 9.30, finały o 15.00.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum