16 października 2019 09:39

Miho Nonaka i Kai Harada najlepsi w ANOC World Beach Games Quatar 2019

Niedawno w stolicy Kataru odbyły się mistrzostwa świata w lekkoatletyce, teraz Doha gościła sportowców innych dyscyplin na ANOC World Beach Games Quatar 2019. W programie znalazło się też wspinanie, a konkretnie bouldering.

Najlepsi zawodnicy zawodów w Doha, złoto dla Kai Harady (fot. www.awbgqatar.com)

Każda z imprez, nie tylko tych znanych ze wspinaczkowego kalendarza, jest okazją do sprawdzenia się przed zbliżającymi się Igrzyskami w Tokio. I w zasadzie każda potwierdza ogromny potencjał japońskiej kadry. Nie inaczej było w Doha, gdzie najlepszymi boulderowcami obwołano Miho Nonakę i Kai Haradę.

Miho Nonaka to liderka Pucharu Świata 2018, Kai Harada to boulderowy mistrz świata z 2018 roku. Oboje dominowali w katarskich zawodach. Nonaka jako jedyna zaliczyła w finale komplet topów, choć o złoto musiała ostro zawalczyć ze Szwajcarką Petrą Klingler. Z kolei Harada wygrał bezpośrednio ze swoim rodakiem Keitą Watabe (3 topy dla Harady, 2 dla Watabe).

Kobiety

  1. Miho Nonaka (Japonia)
  2. Petra Klingler (Szwajcaria)
  3. Urska Repusic (Słowenia)

Mężczyźni

  1. Kai Harada (Japonia)
  2. Keita Watabe (Japonia)
  3. Philipp Martin (Niemcy)

Więcej o zawodach w Doha na stronie www.awbgqatar.com.

*Podczas zawodów testowano też nowy format: zawodnik musiał zaliczyć zonę w ciągu 2 minut, by uzyskać 4 na zrobienie całego boulderu.

***

Nikt by się pewnie specjalnie nie zdziwił, gdyby pierwsze olimpijskie medale powędrowały w Tokio właśnie do Japończyków. O tym, że szefujący japońskiej kadrze mają twardy orzech do zgryzienia pokazały ostatnie mistrzostwa świata w Hachioji. Awans olimpijski wywalczyła tam czwórka Japończyków (w tym właśnie Miho Nonaka i Kai Harada), ale federacja zdecydowała o przepuszczeniu dalej tylko dwójki, Akiyo Noguchi i Tomoy Narasakiego. Nonaka i Harada będą musieli się jeszcze trochę pomęczyć w kolejnych imprezach kwalifikacyjnych, i czekać na decyzję rodzimych władz (uwaga: Japończycy jako gospodarz  mają prawo do wystawienia dwóch zawodniczek i dwóch zawodników).

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum