2 października 2019 16:53

Kalendarz 2020 z pięknymi zdjęciami Marcina Ciepielewskiego. Zachęcamy do wsparcia projektu!

Jeśli zastanawiacie się, co sprawić najbliższym na świąteczny prezent, mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia – kalendarz na rok 2020 z pięknymi zdjęciami wspinaczkowymi autorstwa Marcina Ciepielewskiego. Aby móc go wydać, do 31 października Marcin musi zebrać zamówienia na minimalny nakład 300 egzemplarzy. Zbiórka prowadzona jest na platformie Polak Potrafi.

Projekt kalendarza (fot. Marcin Ciepielewski)

***

Na swojej stronie Marcin pisze między innymi:

Jakiś czas mnie nie było i nie pokazywałem nic nowego, ponieważ od długiego już czasu pracowałem nad pewnym projektem, który stanowi podsumowanie mojej dwuletniej pracy z aparatem fotograficznym w skałach i górach. Mimo że moje zdjęcia pojawiają się na stronie i w mediach społecznościowych, to zawsze uważałem, że fotografia nabiera “życia” dopiero w formie odbitki, wydruku czy publikacji. I taką publikację właśnie przygotowałem.

A o przygotowywanej publikacji mówi tak:

Jeśli znacie fotografie Marcina, wiecie, że warto już teraz ustawić się w kolejce po kalendarz. Jeśli jeszcze się zastanawiacie, zajrzyjcie na jego profil FB lub stronę marcinciepielewski.pl. Autorski projekt zawiera najważniejsze dla niego zdjęcia. Takie, które ceni szczególnie. Są wśród nich także prace nagrodzone lub wyróżnione w międzynarodowych konkursach.

Przygotowany przeze mnie projekt liczyć będzie 13 kart z fotografiami (okładka + 12 miesięcy) wydrukowanych na grubym powlekanym papierze błyszczącym o gramaturze 350g/m2, w formacie B2 (48 cm x 68 cm) z oprawą spiralną. Aby nadać mu jeszcze bardziej kolekcjonerski charakter, będziecie mogli zamówić go także w wersji z moją odręczną sygnaturą, a także w wersji z autografami występujących na zdjęciach wspinaczy (większość należy do ścisłej czołówki na polskiej scenie wspinaczkowej).

(fot. Marcin Ciepielewski)

Wspierać projekt możecie na platformie Polak Potrafi. Tam też znajdziecie szczegóły projektu i informacje o autorze. Pamiętajcie, termin zamówień mija 31 października. 1 listopada kalendarz ma iść do druku. Do dzieła! :).

Brunka

Marcin Ciepielewski jest absolwentem Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wspina się od 2001 roku, należy do lubelskiego Akademickiego Klubu Wspinaczkowego Kotłownia. Przygodę z fotografią zaczął jeszcze na studiach, ale dopiero połączenie jej ze wspinaczką przerodziło się w prawdziwą pasję.  Jego prace były publikowane w przewodnikach oraz polskich i zagranicznych magazynach wspinaczkowych. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień, krajowych i międzynarodowych.

Strony:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum