8 października 2019 09:15

Loïc Zehani otwiera “Obsession” 9b

Kilkanaście dziewiątkowych dróg (w tym dwie 9a+) miał dotąd na swoim koncie Loïc Zehani. Teraz Francuz zapragnął czegoś jeszcze trudniejszego. I udało się, w swoim przydomowym rejonie Orgon, w sektorze Bergerie, otworzył Obsession, której przypisał cyfrę 9b.

Siłowy start (fot. arch. Loïc Zehani)

Obsession nie jest niezależną linią, ale dłuższą wersją otwartej przez Zehaniego miesiąc temu Le poisson pilote 9a+. O przebiegu trudniejszego wariantu pisze: „musisz przejść całe Le poisson pilote, później trawersujesz w prawo, i kończysz wytrzymałościową drugą partią Mollahs du mollard. 37 ruchów i ładne 6c/7a na koniec”. Samo Mollahs du mollard (8c+/9a) to także droga z pierwszym przejściem młodego Francuza (2017), ale obita kilka lat wcześniej przez przez Oliviera Berta.

Teraz Loïc Zehani z niecierpliwością będzie czekał na pierwsze powtórzenie i potwierdzenie zadanych trudności. Szkoda tylko, że droga nie jest w pełni naturalna. O sztucznych chwytach Francuz mówi: „mniej niż 10 na 37 trudnych ruchów, to nie tak źle w porównaniu z innym sektorem Orgon, Canal”.

Jeśli wycena przy Obsession zyska potwierdzenie, droga Zehaniego dołączy do takich krajowych ekstremów jak:

Brunka
źródło: Instagram, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    twój styl [9]
    Zehani, proszę Cię, zmień asekuranta. G

    9-10-2019
    brzuchacz