17 października 2019 09:39

Jorge Díaz-Rullo jest nie do zatrzymania… Tym razem “Following the Leader” (9a+/9b?)

Idzie jak po swoje… Dla Jorge Díaza-Rullo nie ma w tym sezonie rzeczy niemożliwych. Dziewiątkowe drogi nie stanowią dla Hiszpana najmniejszego problemu. A na dowód nie tylko trzy linie 9b* w jego wykonaniu, ale też cała seria łatwiejszych pasaży, w tym ten ostatni z rejonu Cuenca.

Jorge Díaz Rullo na “Following the Leader” (fot. Javi pec)

Jeszcze we wrześniu Díaz-Rullo otworzył w Cuence, w sektorze Rincón de la Ermita, Seta Ibérica, nową kombinację wartą 9a+. Teraz powtórzył inne 9a+ w rejonie, poprowadzone w 2014 roku przez Pablo Barbero (choć odkryte wcześniej przez José Rodrígueza) – Following the Leader. Przy tym zrobił dopiero trzecie przejście, bo przed nim był jedynie Ramonet (2015). O trudnościach Jorge pisze:

Pablo Barbero i Ramonet zaproponowali 9a+, ale po ukruszeniu kilku krawądek i biorąc pod uwagę fakt, ile czasu zajęło mi przejście drogi, myślę, że to bardziej 9a+/b. Ale to jedynie jedna opinia więcej.

Pablo Barbero:

Całkiem prawdopodobne, że tę opinię potwierdzą inni, bo Hiszpan jest niesamowicie mocny. Tego samego dnia co Following the Leader na dokładkę poprowadził jeszcze El intento deseado 9a. I przy okazji się pochwalił: „To kolejno moje 20. i 21. dziewiątkowe przejście w tym roku”.

*Najtrudniejsza trójka Hiszpana:

  • La Planta de Shiva, Villanueva del Rosario, maj 2019 (piąte przejście drogi Adama Ondry),
  • Ali Hulk Extension Total sit start, Rodellar, lipiec 2019 (pierwsze powtórzenie drogi Jonatana Flora),
  • Patanics, Rodellar, sierpień 2019 (pierwsze przejście, Jorge uważa Patanics za swoją najtrudniejszą drogę).

Brunka
źródło: Instagram, woguclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum