27 października 2019 17:20

Jain Kim i Hiroto Shimizu najlepsi w finale PŚ 2019 w Inzai

Imprezą w Inzai zawodnicy zakończyli sezon Pucharu Świata 2019 w prowadzeniu. Na ostatniej prostej najlepsi okazali się Koreanka Jain Kim i Japończyk Hiroto Shimizu.

Najlepsi w Inzai (fot. Eddie Fowke / IFSC)

***

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniosła w Inzai Jain Kim. Koreanka, bardzo utytułowana, bo aż trzykrotna liderka Pucharu Świata, jako jedyna topowała w finale, wyprzedzając na podium Janję Garnbret i swoją młodziutką rodaczkę Chaehyun Seo. Rewelacyjna Seo triumfuje też w całym pucharowym cyklu.

Polki w finałowej rozgrywce sezonu na dalekich miejscach: Natalia Kałucka była 42, Aleksandra Kałucka 44., Anna Brożek 47. Ola może jednak liczyć na zaproszenie do Tuluzy. Przypomnijmy, że w tych zawodach wystartuje 20 najlepszych zawodników i zawodniczek z rankingu PŚ w kombinacji, z wyłączeniem tych, którzy  zakwalifikowali się już podczas ostatnich mistrzostw świata (więcej o zasadach kwalifikacyjnych do Igrzysk TUTAJ).

Kobiety

 1. Jain Kim TOP
 2. Janja Garnbret 39
 3. Chaehyun Seo 37+
 4. Akiyo Noguchi 36+
 5. Miho Nonaka 34+
 6. Natsuki Tanii 34+
 7. Laura Rogora 20
 8. Aika Tajima 19+

Mimo że na podium kobiet nie wskoczyła żadna z Japonek, znów w finałach mieliśmy aż cztery reprezentantki tego kraju. Wśród mężczyzn „tylko” dwóch, ale za to jeden z nich zgarnął złoto. Decydująca runda w Inzai należała do 23-letniego Hiroto Shimizu. To pierwsze zwycięstwo Japończyka na pucharowych ścianach.

O wielkim pechu może za to mówić Kai Harada. Nie wyszedł mu finał tydzień temu w Xiamen, ale dobry występ w Inzai wciąż dawał Japończykowi szansę na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Tu jednak już w półfinale, spadając na starcie drogi, pogrzebał swoją szansę na miejsce w pierwszej trójce rankingu. Błąd Harady wykorzystał bardzo mocny w tym roku Alberto Ginése Lopez (a nieprzeciętną moc zaakcentował bezbłędnym startem w półfinale – jedyny TOP). Hiszpan zajął dziś 2. miejsce i dzięki temu wskoczył na 2. pozycję w klasyfikacji. Puchar za cały sezon trafił do Adama Ondry, który już szykuje się do występu w Tuluzie (zawody kwalifikacyjne do Igrzysk rozpoczynają się 28 listopada.

Mężczyźni

 1. Hiroto Shimizu 38+
 2. Alberto Ginése Lopez 36+
 3. Stefano Ghisolfi 32+
 4. Yuki Hada 28+
 5. Jesse Grupper 28+
 6. Sean McColl 27+
 7. Lic Timmermans 22+
 8. Sean Bailey 19+
 9. Meichi Narasaki 19+

Marcin Dzieński zajął ostatnie, 54. miejsce.

***

Klasyfikacja końcowa PŚ 2019 w prowadzeniu

Kobiety

 1. Chaehyun Seo (Korea)
 2. Janja Garnbret (Słowenia)
 3. Natsuki Tanii (Japonia)

Mężczyźni

 1. Adam Ondra (Czechy)
 2. Alberto Ginése Lopez (Hiszpania)
 3. Sean McColl (Kanada)

Brunka
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum