15 października 2019 15:31

Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia

Ukazała się książka „Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia”, opowieść o dwóch niezwykłych ludziach, którzy jako pierwsi zdobyli Mount Everest. Pozycja autorstwa Alexandry Stewart przenosi młodego czytelnika na najwyższy wierzchołek ziemi i opowiada historię wyprawy, która doprowadziła do jego zdobycia.

"Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia"

“Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita historia”

29 maja 1953 roku o godzinie 11.30, słońce świeciło wysoko nad najwyższym szczytem ziemi. Nagle, na tle wszechobecnego białego śniegu pojawiły się sylwetki dwóch mężczyzn, którzy nadludzkim wysiłkiem wspinali się na wysokość ponad 8-tysięcy metrów. Pszczelarz i były poganiacz jaków jako pierwsi w historii zrobili kilka kroków na śnieżnej pokrywie Mount Everestu.

To nie początek filmu o super bohaterach, a prawdziwa historia dwóch himalaistów – Edmunda Hillary’ego oraz Tenzinga Norgay’a, którzy pokonując ekstremalne warunki pogodowe, wymagające skały Himalajów, a także własne słabości, jako pierwsi w historii dokonali tego, co wydawało się niemożliwe, zdobyli „Dach ziemi”.

Książka, przepięknie ilustrowana grafikami Joe Todda-Stantona, została opatrzona wstępem napisanym przez samego Sir Ranulpha Fiennesa, człowieka, który jako jedyny w historii zdobył oba bieguny i Mount Everest.

Informacja prasowa

Książka jest dostępna w promocyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum