10 października 2019 11:59

Dave Graham dopiął swego. Jest trzecie przejście “Hypnotized Minds” 8C+

Tym razem po 8C+ sięgnął Dave Graham (niedawno 8C+ przy Livin’ Large postawił Shawn Raboutou). Amerykanin przeszedł projekt, nad którym pracował przez lata – Hypnotized Minds w Rocky Mountain National Park.

O przejściu Grahama pisze na swoim profilu Isabelle Faus:

https://www.instagram.com/p/B3Y22_Hj8AA/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=dlfix

Dave Graham może odetchnąć z ulgą, bo pod Veritas Boulder, na którym biegnie Hypnotized Minds, pojawiał się regularnie od 2011 roku. Tym razem zaskoczyło i jeden z najtrudniejszych amerykańskich boulderów ma wreszcie trzeciego pogromcę. Dopiero trzeciego, bo boulder liczy sobie już 9 lat.

Tu Graham na Hypnotized Minds w sezonie 2013:

Pierwsze przejście Hypnotized Minds zrobił w 2010 roku Daniel Woods, wyceniając początkowo przechwyty na 8C, później – porównując nowość z innymi tak trudnymi boulderami – zmienił danie i dopisał plus. Po blisko 6 latach na top wspiął się Rustam Gielmanow, znany dotąd głównie z panelowych rozgrywek. Rosjanin uporał się z boulderem nadzwyczaj sprawnie, choć o wycenie nie chciał się wypowiadać, zasłaniając się zbyt małym doświadczeniem. Napisał za to: „ta linia nie była dla mnie jakoś ekstremalnie trudna. Bardzo mi podpasowała, to jest takie wspinanie, jakie lubię. W rzeczywistości nie umiem powiedzieć, jakie to trudne”.

Dla 37-letniego Grahama Hypnotized Minds jest drugim 8C+. W 2016 pokonał (zarazem pierwsze powtórzenie) Creature from the Black Lagoon Daniela Woodsa w RMNP.

Brunka
źródło: rockandice.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum